REKLAMA
,
DK 12. Będzie ugoda, będzie budowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

I firma Budimex, i Miasto Chełm poszły na wzajemne ustępstwa. To każe przypuszczać, że modernizacja DK 12 wreszcie ruszy. Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni dali „zielone światło” dla porozumienia z wykonawcą.

Reklama

Wielomiesięczne negocjacje z firmą Budimex S.A. czyli wykonawcą „Przebudowy Drogi Krajowej Nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm” wreszcie zostały zakończone porozumieniem i projektem ugody.

Strony uczyniły wzajemne ustępstwa i odstąpiły od dotychczasowych roszczeń. Jednocześnie miasto Chełm zobowiązało się do udzielenia wykonawcy zamówienia uzupełniającego opiewającego na kwotę 6 milionów złotych brutto.

Na wniosek prezydenta Jakuba Banaszaka radni Rady Miasta Chełm zdecydowali wczoraj (4 grudnia) o uznaniu za celowe i wyrazili zgodę na zawarcie ugody przed sądem w sprawie realizacji tej inwestycji. Rajcy byli jednomyślni – „za” głosowało dwudziestu radnych, czyli wszyscy obecni.

Ewentualne porozumienie pomiędzy stronami przewiduje, że miasto Chełm udzieli firmie Budimex SA zamówienia uzupełniającego za wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie 6 mln zł brutto tytułem wykonania przebudowy prawie 500 metrowego odcinka tzw. „starej” Okszowskiej wraz z przebudową m.in. gazociągu i wodociągu.

Wypracowano projekt ugody, która zostanie zawarta przed sądem powszechnym, a jednym z jej punktów będzie wydłużenie realizacji inwestycji do 31 października 2021 roku.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj i tutaj.

Napisz komentarz
 • Panie Andrzeju prosze przyjac Wyrazy Wspolczucia z powodu smierci Zony

 • Prokurator Robert Scurvy

  Rozumiem, pozdrawiam.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Pania Andrzeju peosze zaspokoic moja ciekawość. Gdy zona byla zdrowa i razem chodziliscie na spacery zawsze wydawala mi sie osoba wrazliwa i inteligentna. Co robiła a zycie?

  Wieczne odpoczywanie racz jej dac Panie.

 • Dołączam się również….

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Andrzeju prosze przyjac glebokie wyrazy współczucia.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA