REKLAMA
,
DK 12. Finał będzie przed terminem?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wykonawca zapowiada, że jeżeli pogoda pozwoli, to odda trasę przed terminem. Przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma weszła w kulminacyjny moment.

Reklama
Ekipy Budimexu nie próżnują. Wykonawca zapowiada, że w kwietniu rozpocznie układanie warstwy ścieralnej na prawie 5-kilometrowym odcinku od Al. Przyjaźni do końca ul. Wschodniej.
Niebawem zakończy się też przebudowa skrzyżowania ul. Rejowieckiej ze Szpitalną i ronda ZWiN. A za kilka tygodni oddany zostanie do użytku wiadukt w ul. Wschodniej.
 

To kulminacyjny moment przebudowa DK 12

Drogowców spotkamy teraz w zasadzie „na wszystkich frontach” przebudowy krajowej „dwunastki”. Z początkiem kwietnia
Budimex planuje ułożyć warstwy bitumiczne na północnej stronie ulicy Podgórze i przenieść się z pracami na południową. Wykona też podbudowę 70-metrowego połączenia ul. Rejowieckiej z rondem im. R. Dmowskiego.
 
Na całej długości ulicy Rejowieckiej trwa montaż ekranów akustycznych.
W połowie kwietnia powinna się zakończyć przebudowa skrzyżowania Szpitalna-Rejowiecka; a na odcinku od kolumny sanitarnej do Uherki budowa drogi serwisowej.
 
Do końca kwietnia planujemy wykonać przebudowę ronda im. Zrzeszenia WiN i powiązanie go z mostem na Uherce, który jest w zasadzie ukończony. Przeprawa wymaga już tylko kosmetycznych prac. W tym czasie zamierzamy też ułożyć warstwę bitumiczną biegnącej obok ścieżki rowerowej – informuje kierujący pracami Łukasz Łukasik z Budimexu.
 
Na Alei Przyjaźni trwa układanie ostatnich fragmentów chodników i ścieżki rowerowej, w tym na wiadukcie, który też jest gotowy. Na rondach u zbiegu alei z ul. Okszowską i dalej przy straży pożarnej trwają ostatnie roboty kamieniarskie i brukarskie. Na ul. Rampa Brzeska
 

większość infrastruktury drogowej jest już gotowa.

 
Pozostały do zrobienia azyle dla pieszych w jezdni, zjazdy do posesji i asfaltowe fragmenty ścieżki rowerowej. W większości zrobione zostało rondo na skrzyżowaniu ul. Rampa Brzeska z Hutniczą.
Trwają ostatnie prace brukarskie na odcinku od Przejazdu Kowelskiego do wiaduktu w ulicy Wschodniej. Pozostały odcinek do granicy miasta ma już ułożone ciągi piesze i rowerowe, a także wyrównawcze i wiążące warstwy masy bitumicznej.
 

Koniec prac w wakacje?

 
Liczymy, że pogoda dopisze i w połowie kwietnia rozpoczniemy układanie warstwy SMA na 5-kilometrowym odcinku od Alei Przyjaźni do wschodniej granicy miasta – informuje Łukasz Łukasik.
Ułożenie warstwy ścieralnej na odcinku od ronda ZWiN do Przejazdu Kowelskiego pozwoli na przeniesienie z powrotem ruchu tranzytowego na DK12. Równocześnie wykonawca ubiega się o pozwolenie na użytkowanie estakady nad torami w kierunku Włodawy – wiadukt może być przejezdny już w maju, co będzie znacznym udogodnieniem dla kierowców.
 
Z zapewnień Budimexu wynika, że prace wyprzedzają przyjęty harmonogram i realnym jest, że przebudowana DK 12 będzie w pełni przejezdna już w te wakacje. Z godnie z umową na realizację całego zadania wykonawca ma czas do 31 października.
 
 
Zdjęcia pochodzą ze strony Miasto Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • No to wypada cieszyć się,szczególnie z odcinka wschodniego – od wiaduktu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA