REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
DK 12. Koniec objazdu dla tirów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dla chełmian mamy dobre i złe wieści jeśli chodzi o remont DK 12. Dobra jest taka, że od poniedziałku tiry wracają na starą trasę. A zła dotyczy zamknięcia al. Armii Krajowej.

Firma Budimex S.A., wykonawca przebudowy Drogi Krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma informuje, że od poniedziałku, 10 maja, wprowadza nową, czasową organizację ruchu.
 
Zmianę wymuszają prace drogowe, ale także awaria infrastruktury elektrycznej, którą trzeba szybko usunąć. Największa reorganizacja dotyczy ruchu na rondzie ZWIN – na części południowej wraz z wiaduktem kolejowym na al. Armii Krajowej.

Jak więc będziemy jeździć?

Trzeba przygotować się na korki. Zamknięty bowiem będzie odcinek al. Armii Krajowej od wiaduktu kolejowego do ronda ZWIN. I to w obu kierunkach.
Dojazd do centrum dla pojazdów jadących Rejowiecką, Aleją Przyjaźni, Rampą Brzeską możliwy więc będzie od ul. Lubelskiej i od ul. Szpitalnej. Ewentualnie przez Przejazd Kowelski – tu uwaga na ograniczenia dla pojazdów ciężarowych.
 
Zamknięta będzie też południowa części ronda ZWiN. Tutaj samochody będą mogły się przemieszczać po północnej części skrzyżowania, za to w obu kierunkach (bez ruchu okrężnego).
 
Nie pojedziemy również ul. Okszowską na odcinku od ronda Okszowska Północ w kierunku ul. Chemicznej.
 

Dobre wieści

Dla osłody są też dobre wiadomości. Budimex zapowiada na poniedziałek otwarcie skrzyżowania Rejowiecka/Szpitalna. Ruch samochodowy będzie mógł się tutaj odbywać w obu kierunkach, z możliwością skrętu w ul. Szpitalną, zarówno w kierunku ul. Ceramicznej, jak i Lubelskiej.
 
Ruch na ul. Rejowieckiej w obrębie skrzyżowania będzie odbywał się po dwóch pasach ruchu na każdej jezdni, z uwzględnieniem, że prawy pas będzie służył do skrętu w prawo, natomiast lewy pas ruchu do jazdy na wprost oraz skrętu w lewo. Wyjazd z ul. Szpitalnej będzie możliwy we wszystkich kierunkach.

Koniec z objazdem dla tirów 

I kolejna dobra wiadomość: ruch tranzytowy będzie odbywał się przebudowanym odcinkiem DK 12.
 
Kierowcy przejeżdżający tranzytem przez Chełm od wielu miesięcy kierowani byli na objazd ulicami Przemysłową, Litewską, Hrubieszowską, al. Żołnierzy I AWP i al. AK. Takie natężenie ciężkiego ruchu w mieście oznaczało poważne ograniczenia dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Nie wspominając już o kompletnej dewastacji ulic.
 
Pod tym więc względem poniedziałek przyniesie odczuwalną zmianę.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • przez te ekrany nie można bezpiecznie wyjechać z Kochanowskiego

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *