REKLAMA
,
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub z początkiem marca. Miasto Chełm otrzymało wstępny harmonogram prac przy modernizacji DK 12.

Reklama

Jak informuje wykonawca zadania, roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub z początkiem marca, w zależności od terminu dostawy materiałów na budowę. Pierwszy etap prac zaplanowano po północnej stronie ul. Rejowieckiej – na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do Krzyżówek Lubelskich oraz na ulicy Wschodniej.

Do tego czasu firma Budimex S.A. przeprowadzać będzie m.in. wycinkę drzew, roboty geodezyjne oraz prace związane ze zmianą organizacji ruchu drogowego.

Przy okazji chełmski ratusz uczula kierowców, że na utrudnienia mogą się natknąć na ul. Rejowieckiej – obecnie budowane są tam zjazdy do Galerii Chełm.

Apel w sprawie przyłączy

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, którzy mają niezinwentaryzowane przyłącza zlokalizowane w pasie drogowym, o zgłoszenie ich wykonawcy – czytamy na stronie Miasto Chełm.

Samorząd ostrzega, że jeżeli mieszkańcy nie zrobią tego przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych w terenie, muszą się liczyć z prawdopodobieństwem zerwania takiej sieci, a tym samym przerwą w dostawie wody, prądu, czy innych mediów. Ewentualny koszt naprawy i legalizacji tego typu przyłączy ponosić będzie ich właściciel lub użytkownik.

To bardzo istotne także dlatego, że niezinwentaryzowane przyłącza mogą wydłużyć czas wykonania przebudowy DK 12.

***

Przypomnijmy, przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma obejmie ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów drogi.
Na odcinku tym pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale także nowe ronda, przystanki autobusowe, chodniki , ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowany zostanie most na Uherce i wiadukt w ciągu Al. Przyjaźni.

Więcej o inwestycji piszemy m.in. tutaj.

Napisz komentarz
 • Co do remontu potrzebny ale bez obwodnicy bezsensu

 • Poczekamy,zobaczymy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Na Jagielońskiej kładą asfalt
  Na Jagiellońskiej kładą asfalt
  REKLAMA