REKLAMA
,
DK12. Kolejna zmiana ruchu na Rejowieckiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek, 4 września, bądźcie gotowi na zmianę organizacji ruchu na ulicy Rejowieckiej. Od ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szpitalną znów będziemy mogli jeździć tylko południową stroną trasy.

Reklama

Trwa modernizacja drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma. Stąd poważne utrudnienia – korki, objazdy, a także częste zmiany w organizacji ruchu. Od południa w piątek, 4 września, kierowcy znów muszą być gotowi na zmiany.

Na odcinku ulicy Rejowieckiej – od ronda im. R. Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szpitalną – zostanie zamknięta północna nitka trasy. Ruch samochodowy odbywać się będzie po południowej stronie ulicy.
To nie będzie przyjemna jazda, bo nie dość, że ciasno, to nie ma tam położonej nowej nawierzchni asfaltowej. Drogowcy z firmy Budimex S.A. zamkną też skrzyżowania ulicy Rejowieckiej z bocznymi drogami: Kolberga, Krasickiego, Piaskową, Fredry, Zapolskiej, Kaflarską (dla samochodów ciężarowych), Witosa i Różaną. Przejezdne będzie jedynie skrzyżowanie z ul. Kochanowskiego.
Dojazd i dojście do posesji będą odbywać się przebudowywanymi chodnikami i drogami przyległymi.

***

Przypomnijmy, przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma obejmuje ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów drogi. Na odcinku tym drogowcy kładą nie tylko nową nawierzchnię, ale budują także nowe ronda, przystanki autobusowe, chodniki , ścieżki rowerowe i oświetlenie. Przebudowywany jest most na Uherce i wiadukt w ciągu Al. Przyjaźni.

Finału inwestycji możemy się spodziewać do końca października 2021 roku.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA