REKLAMA
,
Dla bezpieczeństwa w regionie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Porozumienie ma przyczynić się do bezpieczeństwa w regionie. Dzisiaj wojewoda lubelski i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali dokument w sprawie obronności i bezpieczeństwa regionu oraz zarządzania kryzysowego.

Reklama

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz podpisali dzisiaj (11 września) porozumienie o współpracy.

– Dotychczasowa współpraca jest dobra. Kataklizmy, które nawiedziły nasz region w tym roku umocniły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że ten kierunek współpracy, który podjęliśmy, jest bardzo dobry. Podpisane dziś porozumienie scementuje współpracę między naszymi służbami – powiedział płk Nastarowicz.

Podpisany dokument szczegółowo określa zakres i różne formy współpracy. Porozumienie przewiduje m.in. wzajemne udostępnianie informacji, analiz, prognoz dotyczących zagrożeń i zdarzeń mających wpływ na poziom bezpieczeństwa w województwie lubelskim, doraźne konsultacje, uzgadnianie i organizowanie wspólnych przedsięwzięć takich jak konferencje, seminaria, szkolenia, ćwiczenia i treningi, a także popularyzację działań w zakresie ochrony ludności.

Wojewoda Czarnek – odnosząc się do dotychczasowej współpracy z lubelską brygadą OT – powiedział:

Jest niezwykle mobilna i sprawna w sytuacjach zagrożenia mieszkańców i ich mienia (…). Działania w gminie Wojciechów i Modliborzyce, ale też działania poza granicami naszego województwa, w województwie świętokrzyskim, rzeczywiście potwierdzają pełną sprawność.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA