REKLAMA
,
Dla kogo Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej (CHCAG) ruszy tuż po nowym roku. Kto na nim skorzysta?

Reklama
Przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, rządowych agencji, których zadaniem jest m.in. wspieranie polskich przedsiębiorców, a także przedstawiciele szkolnictwa wyższego i oświaty oraz lokalnego biznesu zebrali się dzisiaj (14 grudnia) na wspólnej konferencji. Głównym tematem spotkania były szanse i perspektywy, jakie niesie ze sobą powstanie CHCAG.
 
– CHCAG pomoże miastu jeszcze bardziej otworzyć się na przedsiębiorców. Pomogą w tym nowoczesne biura i hale, czyli zupełnie nowa, przeznaczona dla przedsiębiorców przestrzeń, jakiej dotąd w Chełmie nie było. To również kompleksowa oferta, którą przygotowujemy. Prace związane z budową obiektu finiszują, a przyszły rok to rozpoczęcie właściwej działalności – powiedziała Dorota Cieślik, zastępca prezydenta Chełma.
Podczas konferencji informacje dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców przedstawił też Marian Cąpała z Agencji Rozwoju Przemysłu. Z kolei Monika Kisiel, reprezentująca Polską Agencję Handlu i Inwestycji, opowiedziała o działalności prowadzonej przez instytucję. Wyjaśniła również na co zwracać uwagę przygotowując ofertę dla inwestorów.
O wsparciu i internacjonalizacji lubelskich MŚP w ramach działalności Enterprise Europe Network mówił z kolei Tomasz Kuraś z Politechniki Lubelskiej.
 
Jeżeli przedsiębiorczy chełmianie, którzy dopiero noszą się z zamiarem uruchomienia własnej działalności gospodarczej, liczyli na to, że centrum będzie dla nich wparciem, to spotka ich  rozczarowanie. Oferta CHCAG  kierowana jest bowiem wyłącznie do już funkcjonujących przedsiębiorstw z sektora MŚP.
 

Czym jest CHCAG?

 
CHCAG to kompleks gospodarczy przy ul. Ceramicznej w Chełmie składający się z dwóch budynków produkcyjno-magazynowych z częścią biurowo-socjalną.
 
CHCAG to:
 
– sektor produkcyjno-magazynowy o powierzchni 3 986 mkw,
– sektor magazynowy o powierzchni 3 561 mkw,
– nowoczesne pomieszczenia biurowe,
– profesjonalne wsparcie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
 
– W najbliższym czasie  – zapowiada Damian Zieliński, rzecznik prasowy UM Chełm – przedstawione zostaną szczegółowe informacje dotyczące m.in. naborów. Prace związane z budową obiektu finiszują.
Projekt budowy CHCAG dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 3: Konkurencyjność przedsiębiorstw. Wartość całkowita projektu to ponad 32 mln zł.
 
Jak czytamy w projekcie, budowa Centrum przyczynić się ma „do wzrostu aktywności gospodarczej, powstania nowych, innowacyjnych przedsiębiorstw oraz nowych miejsc pracy. Ponadto, nowoczesne specjalizacje przedsiębiorstw pozytywnie wpłyną na strukturę zawodową lokalnej społeczności oraz podniosą poziom życia mieszkańców”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA