REKLAMA
,
Dla młodych o pracy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Badanie zainteresowań zawodowych i informacje o możliwościach zatrudnienia. Ciekawe spotkania z młodzieżą organizuje MCK Rejowiec Fabryczny.

Reklama

Jedno z nich odbyło się w czwartek (9 stycznia) w klasach pierwszych Szkoły Branżowej I stopnia w Siedliszczu.

Doradca zawodowy przeprowadził diagnozę kwestionariuszem KZZ, który jest polską metodą do badania zainteresowań zawodowych, dostosowaną do specyfiki rynku pracy. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą m.in. określić swoje preferencje i zainteresowania zawodowe, a także kierunek kształcenia lub szkolenia. Narzędzie przydaje się też przy wyborze lub zmianie zawodu czy do poznania przyczyn niepowodzeń zawodowych.

Uczestnicy spotkania skorzystali  również z informacji  pośrednika pracy dotyczącej ofert pracy wakacyjnej oraz weekendowej – dowiedzieli się o konkretnych branżach, w których mogą podjąć pracę,  o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy. Wypełnili ankiety poszukującego pracy. Większość z nich zadeklarowała chęć podjęcia pracy.

Uczniowie poznali  ECAM (Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży) – system teleinformatyczny prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki któremu można otrzymać konkretne informacje o tym, gdzie znajduje się najbliższa jednostka OHP, która może udzielić pomocy w zakresie edukacji czy zatrudnienia. To projekt skierowany do młodzieży (szczególnie osób w wieku 15-25 lat), ich rodziców i opiekunów, a także pracodawców.

Młodzieżowe Centrum Kariery Rejowiec Fabryczny (ul. Lubelska 24A) zaprasza wszystkie chętne osoby (od 16 roku życia) codziennie w godzinach 8.00 -14.00 na bezpłatne badania KZZ.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA