REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dla młodych o pracy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Badanie zainteresowań zawodowych i informacje o możliwościach zatrudnienia. Ciekawe spotkania z młodzieżą organizuje MCK Rejowiec Fabryczny.

Reklama

Jedno z nich odbyło się w czwartek (9 stycznia) w klasach pierwszych Szkoły Branżowej I stopnia w Siedliszczu.

Doradca zawodowy przeprowadził diagnozę kwestionariuszem KZZ, który jest polską metodą do badania zainteresowań zawodowych, dostosowaną do specyfiki rynku pracy. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą m.in. określić swoje preferencje i zainteresowania zawodowe, a także kierunek kształcenia lub szkolenia. Narzędzie przydaje się też przy wyborze lub zmianie zawodu czy do poznania przyczyn niepowodzeń zawodowych.

Uczestnicy spotkania skorzystali  również z informacji  pośrednika pracy dotyczącej ofert pracy wakacyjnej oraz weekendowej – dowiedzieli się o konkretnych branżach, w których mogą podjąć pracę,  o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy. Wypełnili ankiety poszukującego pracy. Większość z nich zadeklarowała chęć podjęcia pracy.

Uczniowie poznali  ECAM (Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży) – system teleinformatyczny prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki któremu można otrzymać konkretne informacje o tym, gdzie znajduje się najbliższa jednostka OHP, która może udzielić pomocy w zakresie edukacji czy zatrudnienia. To projekt skierowany do młodzieży (szczególnie osób w wieku 15-25 lat), ich rodziców i opiekunów, a także pracodawców.

Młodzieżowe Centrum Kariery Rejowiec Fabryczny (ul. Lubelska 24A) zaprasza wszystkie chętne osoby (od 16 roku życia) codziennie w godzinach 8.00 -14.00 na bezpłatne badania KZZ.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama