REKLAMA
,
Dla przyszłych przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy budowie Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej praca wre – informuje Miasto Chełm. Wiechę na obiekcie zobaczymy jesienią tego roku.

Reklama

Budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej realizuje warszawska firm firma Anna-Bud sp. z o.o.  Wykonawca informuje, że pierwsza z hal, w której znajdą się pomieszczenia biurowo-socjalne, została już w 90% obudowana płytami warstwowymi. Ułożone zostały również podkłady pod posadzki. Teraz trwają prace przy pokryciu dachu.

Drugi ze stawianych obiektów ma mieć przeznaczenie magazynowe. Tutaj stoi już żelbetowa konstrukcja, a wykonawca stawia stalową konstrukcję dachu.

To jedna z najważniejszych inwestycji w Chełmie w ostatnich latach. Projekt ma rozwinąć przedsiębiorczość w naszym mieście i dać szansę młodym ludziom na to, żeby swoją pierwszą działalność gospodarczą mogli rozpocząć i realizować właśnie w Chełmie, żeby nie musieli szukać potrzebnej powierzchni poza granicami miasta – mówił we wrześniu minionego roku Jakub Banaszek, prezydent Chełma

Centrum to projekt skierowany na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście. Na obszarze około 4,3 hektara wyłania się  kompleks produkcyjno-biurowy, w którym będzie mogło rozpocząć działalność nawet kilkadziesiąt firm.
Będą tam hale produkcyjna i magazynowa, część biurowa, drogowa sieć wewnętrzna, parkingi, itd.
Teren będzie kompleksowo uzbrojony w niezbędne media; pojawi się także układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i zielenią.
 
Powstanie Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej to koszt ponad 39,4 mln zł. Nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie unijne fundusze. Z puli przeznaczonej na realizację tzw. Strategicznych Inwestycji Terytorialnych (SIT). chełmskie centrum dostało ponad 27,3 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ciekawe kiedy 1 efekty.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA