REKLAMA
,
Dni Dobrosąsiedztwa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższy czwartek, 9 sierpnia, startują kolejne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Most pontonowy na Bugu tradycyjnie połączy polskie Zbereże i ukraińskie Adamczukami. Będzie można z niego korzystać przez cztery dni, pieszo lub na rowerze.

Reklama

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki to cykliczna impreza promująca walory turystyczne Polesia oraz inicjatywę utworzenia stałego przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki.

Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem po obydwu stronach granicy. Z tej możliwości przekraczania Bugu korzysta co roku po kilkadziesiąt tysięcy osób. Zobaczcie film, jak wyglądało to rok temu.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa – wzorem lat ubiegłych – rozpoczną się uroczystym przecięciem wstęgi i otwarciem mostu pontonowego.  Odbędzie się to o godz. 9, w czwartek, 9 sierpnia br.
Dni Dobrosąsiedztwa to nie tylko możliwość przemieszczania się pomiędzy dwoma krajami, ale także mnóstwo innych okazji do wzajemnego bliższego poznania się mieszkańców obu stron rzeki. Imprezie towarzyszyć będą m.in. Jarmark Nadbużański, międzynarodowa konferencja „Nasze Polesie, nasz Bug”, zawody sportowe, wędkarskie, spływy kajakowe, rajd rowerowy, występy artystów z Polski i Ukrainy.

Zobaczcie szczegółowy program.

Do przekroczenia granicy konieczny jest ważny paszport. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej będą dokonywać odpraw w następujących godzinach:
9 sierpnia (czwartek) – 9:00-20:00
10 sierpnia (piątek) – 8:00-20:00
11-12 sierpnia (sobota, niedziela) – 8:00-22:00

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA