REKLAMA
,
Dni Jakuba Wędrowycza dopiero za rok
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zwykle w połowie lipca do Wojsławic ściągały setki ludzi, by uczestniczyć w Dniach Jakuba Wędrowycza. W tym roku festiwal się jednak nie odbędzie. Organizatorzy zapraszają dopiero za rok.

Reklama

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” od 14 lat organizowało w Wojsławicach festiwal Dni Jakuba Wędrowycza. Impreza powstała na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Co roku ściągała do Wojsławic kilkuset uczestników z całego kraju. Kusiły konkursy i turnieje, spotkania, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy i koncerty. A nad wszystkim unosił się przerażający duch wiejskiego egzorcysty, bimbrownika i kłusownika czyli Jakuba Wędrowycza.

W tym roku jednak, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, organizatorzy odwołali festiwal. Zapowiadała się szczególna edycja, bo w tym roku planowano świętowanie 25 lat istnienia postaci Wędrowycza i 15 lat istnienia imprezy. Miejmy nadzieję, że fani Jakuba i fantastyki powetują to sobie za rok.
Termin jest już ustalony: od 16 do 18 lipca 2021 roku.

Jednym z punktów festiwalu było m.in. ogłoszenie wyników konkursu literackiego „U nas za stodołą”. I to jedyne, co w tym roku się odbędzie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA