REKLAMA
,
Dni Jakuba Wędrowycza dopiero za rok
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zwykle w połowie lipca do Wojsławic ściągały setki ludzi, by uczestniczyć w Dniach Jakuba Wędrowycza. W tym roku festiwal się jednak nie odbędzie. Organizatorzy zapraszają dopiero za rok.

Reklama

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” od 14 lat organizowało w Wojsławicach festiwal Dni Jakuba Wędrowycza. Impreza powstała na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Co roku ściągała do Wojsławic kilkuset uczestników z całego kraju. Kusiły konkursy i turnieje, spotkania, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy i koncerty. A nad wszystkim unosił się przerażający duch wiejskiego egzorcysty, bimbrownika i kłusownika czyli Jakuba Wędrowycza.

W tym roku jednak, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, organizatorzy odwołali festiwal. Zapowiadała się szczególna edycja, bo w tym roku planowano świętowanie 25 lat istnienia postaci Wędrowycza i 15 lat istnienia imprezy. Miejmy nadzieję, że fani Jakuba i fantastyki powetują to sobie za rok.
Termin jest już ustalony: od 16 do 18 lipca 2021 roku.

Jednym z punktów festiwalu było m.in. ogłoszenie wyników konkursu literackiego „U nas za stodołą”. I to jedyne, co w tym roku się odbędzie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA