REKLAMA
,
Po 500+ pójdziemy do MOPR-u. Ze świadczenia może skorzystać 6 tys. rodzin
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od początku kwietnia urzędnicy będą przyjmować wnioski o wypłatę środków w ramach programu 500+. Pierwsze środki dla chełmskich rodzin powędrują na ich konta już w maju.

Reklama

Jak informował Bartosz Marczuk, wiceszef resortu polityki społecznej, wnioski będzie można składać także poprzez internet. Pieniądze będą wypłacane w Urzędzie Gminy, miasta lub ośrodku pomocy społecznej. W Chełmie program będzie weryfikowany i wprowadzany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który już przygotowuje się do tego zadania – m.in. ogłosił konkurs na przyjęcie dziesięciu nowych pracowników, a na sam „rozruch” dostał 93 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowo Lucyna Kozaczuk, dyrektor MOPR wystąpiła o wskazanie dodatkowego lokalu, tak aby utworzyć nowe stanowiska pracy. Za wskazaniem Mariana Tywoniuka, prezesa Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, dodatkowe lokale będą mieściły się w budynku na rogu ulicy Mikołaja Kopernika oraz placu Edwarda Łuczkowskiego. W chwili obecnej pomieszczenia te zajmuje sklep.

Jak urzędnicy poradzą sobie z przeprowadzaniem programu? – Będzie to okres trudny, będziemy musieli udzielać informacji np. co do wypełniania wniosków – komentowała Kozaczuk. Ewentualne problemy mieszkańców mają zniknąć po jakimś czasie, kiedy będą mieli wprawę, co do ich składania w odpowiedniej placówce. Szacuje się, że w Chełmie z programu może skorzystać około 6,5 tysiąca rodzin.

Świadczenie 500 zł przysługuje na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł (lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). W przypadku drugiego i kolejnych dzieci kryterium dochodowe nie obowiązuje, a pieniądze będą wypłacane do momentu ukończenia przez dziecko 18 lat.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Te 500+ jest bezsensu. Raz że podwyzszyli przez to podatki dla sklepów, a co za tym idzie w góre pójdą ceny, a dwa że to i tak większosc będzie patologia łoiła. A kto ma pieniądze to i tak bedzie mieć, wiec te 500 ich nie zbawi, a nawet gorzej bo będą myśleli że wiecej będą mogli wydawać i nagle im zacznie brakować

  No votes yet.
  Please wait...
  • Zgadzam się w stu procentach. za każde 500 na dziecko przyjdzie nam na nie wydać
   800 w podniesionych cenach, podatkach, opłatach bankowych itp. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że niedługo udławią się kiełbasą wyborczą. Mdli mnie kiedy patrzę na to co rząd wyrabia z rodakami. Cóż, Polacy „budzą się” raz na kilkadziesiąt lat. Trzeba będzie przeczekać.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Tylko wtedy kazdy mial prace i mogl zarobic jakies pieniadze, a teraz dziwia sie ze ludzie po zasilki chodza. W chelmie o kazda prace jest bardzo ciezko.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Etaty już przecież obstawione zanim program wszedł w życie… to jest Chełm tu tylko znajomości rządzą. Osoby mające dobre plecy i członkowie partii tylko oni mają dobre stołki… Przypomina to pewne czasy

  No votes yet.
  Please wait...
 • „Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ogłosił konkurs na przyjęcie dziesięciu nowych pracowników” a gdzie to ogłosił??? bo na stronie bip mopr-u tego nie ma. No chyba że są to osoby wybrane tzn. po znajomości ….

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA