REKLAMA
,
Do zobaczenia w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie najpierw ogłosiło konkurs dla dzieci. Teraz ma świetne prace do wykorzystania w swoich materiałach promocyjnych.

Reklama

Zapraszamy do krasnostawskiego muzeum na uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Do zobaczenia w muzeum” oraz na otwarcie wystawy pokonkursowej.

Muzeum najpierw ogłosiło konkurs plastyczny „Do zobaczenia w muzeum”. Jego celem była promocja zbiorów muzealnych, zachęcenie dzieci i młodzieży do odwiedzania muzeum jako formy spędzania wolnego czasu, rozszerzenie oferty edukacyjnej dla szkół, a także rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu Krasnegostawu i polegał na zobrazowaniu, w dowolnej technice plastycznej, jednego, wybranego eksponatu znajdującego się w zbiorach muzeum.

Dla autorów najlepszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Muzeum zaś pozyskało prace, które zamierza wykorzystać w limitowanej serii pamiątek muzealnych (kubeczki, pocztówki, zakładki do książek). Wszystkie konkursowe prace zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej od 28 lutego do 30 marca 2018 roku.

Wyniki konkursu:
miejsce I: Czystowska Julia – „Neolityczny grób skrzynkowy”;
miejsce II: Miścior Julia – „Portret Augusta Kickiego”; Skubisz Klaudia – „Nie wiesz do czego służą? Zajrzyj do muzeum”;
miejsce III: Berbeć Kinga – „Sztandar cechowy”; Jankowska Anastazja – „Szkielet człowieka”; Sawa Igor – „Stare instrumenty mają dusze”.

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród w konkursie i wernisaż wystawy „Do zobaczenia w muzeum”, 28 lutego 2018 r., godz. 10, refektarz muzeum, ul. Piłsudskiego 5a.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA