REKLAMA
,
Dobrosąsiedzki biznes
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracowity koniec ostatniego tygodnia miał Mykoła M. Jaroszczuk, Wiceprezydent Rówieńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Na zaproszenie Leszka Czapli, prezesa Chełmskiej Izby Gospodarczej sp. z o.o. gościło w Chełmie kierownictwo Rówieńskiej Izby.

Reklama

Program wizyty obejmował spotkania z przedstawicielami samorządów. W rozmowach uczestniczył między innymi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice. Najistotniejsze jednak były rozmowy z przedsiębiorcami działającymi na terenie powiatu chełmskiego.

Głównym celem wizyty było ustalenie grafiku wspólnych inicjatyw gospodarczych na najbliższe półrocze – mówi Leszek Czapla. – Ustaliliśmy m.in. ostateczny kształt planowanych na październik polsko – ukraińskich targów turystycznych. Mamy także gotowy  terminarz szkoleń dla mikro- i małego biznesu. Przedyskutowaliśmy też propozycje wspólnych działań z samorządami lokalnymi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rozmowy dotyczyły także podjęcia starań na rzecz przywrócenia stałego kursowania pociągów relacji Chełm – Zdołbunów (obwód rówieński na Ukrainie).
Prezes Czapla podkreśla, że uzgodniono, iż tegoroczna edycja organizowanego przez obie izby na Ukrainie konkursu na najlepszy biznesplan zostanie przeprowadzony w nowej formule. Wezmą w nim bowiem udział także uczelnie i samorządy. Laureaci, otrzymają m.in. pakiet usług biznesowych umożliwiających otwarcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Konkurs organizowany jest od kilku lat. Organizatorzy mają nadzieję, iż tegoroczna edycja przyciągnie rekordową liczbę uczestników. A jak wiadomo, biznes pomaga w budowie dobrych relacji.

Napisz komentarz
 • W końcu ktoś myśli o biznesie z Ukrainą. Trzeba współpracować z sąsiadami. Ukraińcy dużo inwestują w Polsce. W Chełmie ciągle za mało.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA