REKLAMA
,
Dobry start. Czas na wnioski papierowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od dziś, 3 sierpnia, można składać papierowe wnioski o jednorazowe wsparcie w ramach programu „Dobry start”. Do tej pory takie wnioski przyjmowane były wyłącznie w formie elektronicznej.

Reklama

Trwa nabór wniosków o świadczenie „Dobry start”.  To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Do tej pory takie wnioski przyjmowane były wyłącznie w formie elektronicznej. Od dzisiaj (3 sierpnia) można składać także wnioski papierowe. W Chełmie przyjmuje je Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (ul. Kolejowa 8 ).

Mamy wprawdzie pełnię wakacji, ale te szybko się skończą. Warto zatem już teraz pomyśleć o szkolnej wyprawce. Przy jej skompletowaniu pomoże świadczenie „Dobry start”. Wniosek o świadczenie można składać online już od 1 lipca – przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od sierpnia można je składać także w formie papierowej – bezpośrednio w MOPR lub listownie. Druk wniosku i załączniki znajdziesz tutaj.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Jednak złożenie go w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola. Nie dostają je także dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na tzw. piórnikowe przeznaczyło do tej pory 1,5 mld zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA