REKLAMA
,
„Dobry start” – czas na wnioski papierowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od dziś, 1 sierpnia, można składać papierowe wnioski o jednorazowe wsparcie w ramach programu „Dobry start”. Do tej pory takie wnioski przyjmowane były wyłącznie w formie elektronicznej.

Reklama

Przypomnijmy, program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, bez względu na dochód rodziny. Przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci, do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają je do ukończenia 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek do organu właściwego za względu na miejsce zamieszkania. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W Chełmie wnioski o świadczenie przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Można je było składać już od 1 lipca br., ale wyłącznie w formie elektronicznej: przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną – wykaz banków dostępny na stronie: https://www.mpips.gov.pl/. Z tej formy skorzystało jak dotąd około 1100 chełmian.

Od 1 sierpnia wnioski o 300 zł na „Dobry start” dla dziecka przyjmowane są także w formie tradycyjnej czyli papierowej. Druki można sobie ściągnąć ze strony MOPR lub wypełnić je i złożyć w siedzibie ośrodka przy Kolejowej 8.

Druki można pobrać także z naszego portalu:

Wniosek o Świadczenie Dobry Start (300+) (pobierz plik)
Załącznik do wniosku (tylko jeżeli w rodzinie jest więcej niż pięcioro dzieci) (pobierz plik)
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i danych wrażliwych oraz na otrzymywanie informacji sms lub e-mail (pobierz plik)
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i danych wrażliwych (pobierz plik)

Wnioski o świadczenie – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej – będą przyjmowane najpóźniej do 30 listopada br.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA