REKLAMA
,
Dokończą remont basenu w Ósemce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie zostanie ukończony. Miasto informuje, że właśnie ogłosiło przetarg na to zadanie.

Reklama

Remont krytej pływalni w chełmskiej Ósemce szedł do tej pory jak po grudzie. Wkrótce miną cztery lata, odkąd obiekt wyłączono z użytkowania. Najpierw trzeba było poprawić dach i wymienić okna.  Potem okazało się, że to nie wystarczy, by z basenu mogli korzystać uczniowie Ósemki. Modernizacji wymagał cały budynek w tym m.in. szatnie, korytarze i niecka basenowa. Wymienić należało też wszystkie sieci oraz urządzenia. Przygotowana wówczas dokumentacja projektowa opiewała na 5 mln zł.

I to własnie pieniądze były tym czynnikiem, który sprawiał, że remont się przeciągał. Tymczasem wczoraj (21 sierpnia) Miasto Chełm poinformowało, że ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8. Oznacza to, że remont basenu wreszcie się skończy.

Ostatnie dwa dni to szereg intensywnych spotkań w zakresie miejskich projektów. Z Warszawy przywożę dobrą wiadomość – uda nam się wyremontować basen przy SP 8 – mówi Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje m.in. remont szatni, montaż instalacji wentylacji mechanicznej oraz stacji uzdatniania wody. Przebudowana zostanie niecka basenowa. Cały budynek zyska ocieplenie, a na parkingu przybędzie miejsc.

Firmy zainteresowane realizacją zadania mają czas na składanie ofert do 3 września.

Napisz komentarz
 • Jakie „skończy” jak się jeszcze remont nie zaczął…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA