REKLAMA
,
Dokończą remont basenu w Ósemce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie zostanie ukończony. Miasto informuje, że właśnie ogłosiło przetarg na to zadanie.

Reklama

Remont krytej pływalni w chełmskiej Ósemce szedł do tej pory jak po grudzie. Wkrótce miną cztery lata, odkąd obiekt wyłączono z użytkowania. Najpierw trzeba było poprawić dach i wymienić okna.  Potem okazało się, że to nie wystarczy, by z basenu mogli korzystać uczniowie Ósemki. Modernizacji wymagał cały budynek w tym m.in. szatnie, korytarze i niecka basenowa. Wymienić należało też wszystkie sieci oraz urządzenia. Przygotowana wówczas dokumentacja projektowa opiewała na 5 mln zł.

I to własnie pieniądze były tym czynnikiem, który sprawiał, że remont się przeciągał. Tymczasem wczoraj (21 sierpnia) Miasto Chełm poinformowało, że ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8. Oznacza to, że remont basenu wreszcie się skończy.

Ostatnie dwa dni to szereg intensywnych spotkań w zakresie miejskich projektów. Z Warszawy przywożę dobrą wiadomość – uda nam się wyremontować basen przy SP 8 – mówi Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje m.in. remont szatni, montaż instalacji wentylacji mechanicznej oraz stacji uzdatniania wody. Przebudowana zostanie niecka basenowa. Cały budynek zyska ocieplenie, a na parkingu przybędzie miejsc.

Firmy zainteresowane realizacją zadania mają czas na składanie ofert do 3 września.

Napisz komentarz
 • Jakie „skończy” jak się jeszcze remont nie zaczął…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA