REKLAMA
,
Dokończą remont Wojsławickiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Remont ulicy Wojsławickiej zostanie dokończony. Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie właśnie ogłosił przetarg na roboty drogowe na odcinku od zjazdu na os. Bazylany do lasu Borek.

Reklama
Ulica Wojsławicka przeszła w ubiegłym roku gruntowny remont, który jednak w pewnym momencie został przerwany. Prace utknęły w okolicy cmentarza komunalnego. Zakład energetyczny nagle przypomniał sobie, że też ma w tej okolicy swoją inwestycję, która będzie wymagała przekopania nawierzchni ulicy i parkingu. W takiej sytuacji miasto zdecydowało, że nie ma sensu kontynuować remontu. Zamówienie zostało okrojone, a przeznaczone na nie środki wróciły do budżetu.
Zakład energetyczny jesienią ubiegłego roku ruszył ze swoimi pracami. Stan drogi, jaki pozostał po tej inwestycji, woła o pomstę. Mieszkańcy bardzo się skarżyli na bałagan, błoto i kałuże, zwłaszcza w okolicach 1 listopada czy Świąt Bożego Narodzenia, kiedy nie mogli dotrzeć na groby bliskich.
Dokończenie remontu Wojsławickiej wymagało teraz od miasta uruchomienia nowej procedury przetargowej. Stąd ogłoszenie ZDM w sprawie poszukiwania wykonawcy robót na ostatnim odcinku ulicy. Chętni mogą zgłaszać swoje oferty do 8 maja. Na dokończenie remontu przeznaczono prawie 550 tys. zł.

Nową nawierzchnię zyska ulica, ścieżka rowerowa i chodnik. Przebudowany zostanie parking, a całość zyska nowe oświetlenie. Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty w terminie, finału prac możemy się spodziewać na koniec lipca.

Napisz komentarz
 • Od lat apeluje,kiedy harmonogram remontow I inwestycji na ok.100 km chelmskich ulic?Dalej od przypadku do przypadku.Kompletny balagan.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA