REKLAMA
,
Dokończą Wojsławicką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyły prace remontowe na ulicy Wojsławickiej w rejonie cmentarza komunalnego. Jak wszystko pójdzie dobrze, we wrześniu pojedziemy asfaltową drogą.

Reklama

Remont ulicy Wojsławickiej będzie dokończony. Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie właśnie przystąpiło do działania.

Ulica Wojsławicka przeszła w ubiegłym roku gruntowny remont, który jednak w pewnym momencie został przerwany. Prace utknęły w okolicy cmentarza komunalnego. Zakład energetyczny nagle przypomniał sobie, że też ma w tej okolicy swoją inwestycję, która będzie wymagała przekopania nawierzchni ulicy i parkingu. W takiej sytuacji miasto zdecydowało, że nie ma sensu kontynuować remontu. Zamówienie zostało okrojone, a przeznaczone na nie środki wróciły do budżetu.
Dokończenie remontu Wojsławickiej wymagało  od miasta uruchomienia nowej procedury przetargowej. Wykonawcy nie udało się wyłonić od razu, a planowaną początkowo kwotę 550 tys. zł na dokończenie remontu trzeba było podnieść do ponad 700 tys. zł – taka była najniższa oferowana cena.

Wyremontowany zostanie końcowy odcinek Wojsławickiej – od osiedla Bazylany do lasu Borek. Kocie łby przykryje asfaltowy dywanik, będzie nowa ścieżka rowerowa i chodnik. Przebudowany zostanie rówież parking wzdłuż cmentarnego muru – powstanie tam 80 miejsc dla pojazdów. Całość zyska nowe oświetlenie i oznakowanie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, finału prac możemy się spodziewać na koniec sierpnia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA