REKLAMA
,
Dołącz do sprzątających Chełm i świat
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianie, głównie młodzi, uczestniczą dzisiaj w 28. akcji Sprzątanie Świata. Zapraszamy wszystkich na deptak. Tu od godz. 11:00 czekają happeningi i inne atrakcje dla małych i dużych.

Reklama

Urząd Miasta Chełm wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają do współpracy na rzecz poprawy stanu środowiska w ramach kampanii “Sprzątanie Świata 2021”. Akcja odbywać się będzie w dniach 17-19 września, a towarzyszy jej hasło „Myślę, więc nie śmiecę”.

Szczególnie zapraszamy w piątek (17 września), w godz. 11.00 -14.00, na deptak przy ul. Lwowskiej (obok serca na zbiórkę nakrętek). Uczestnicy mogą liczyć na happening pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W jego trakcie przygotowano atrakcje dla małych i dużych oraz drobne upominki dla osób, które zapełnią czerwone serce plastikowymi nakrętkami.
 
Podczas spotkania będzie można również uzyskać informację o możliwości otrzymania dofinansowania w ramach programu ”Czyste Powietrze”.
 

***

 
Do udziału w akcji sprzątania miasta i świata zapraszają także harcerze z Hufca Chełm. Spotykają się 18 września, o godz. 11:00, na Placu Łuczkowskiego.
Sprzątając świat, rozpoczynamy harcerski rok – piszą i zapraszają chełmian, by do nich dołączyli.
Harcerze zakończą akcję ogniskiem w lesie Borek.
 

***

 
Uczestników akcji wspiera chełmski ratusz i MPGK w Chełmie, którzy zapewniają sprzątającym worki i rękawice. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbiera MPGK.
 

***

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. W tym roku to już 28. jego edycja. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Co roku w akcję angażują się także chełmianie.

Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół – mówi inicjatorka akcji w Polsce, Mira Stanisławska-Meysztowicz. – Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA