REKLAMA
,
Dołącz do Niezłej Sztuki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pokaż, jak rozumiesz sztukę. Dołącz do nas! – zapraszają organizatorzy drugiej edycji festiwalu „Niezła Sztuka”. 

Pomysły na festiwal „Niezła Sztuka” w Chełmie można zgłaszać organizatorom do 13 maja. Przypomnijmy, że impreza jest pomysłem nieformalnej grupy ludzi, którzy zaproponowali chełmianom, by wyszli ze swoimi pomysłami i twórczością do szerszej publiczności. Chodziło też o to, by stworzyć niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem był ubiegłoroczny, dwudniowy festiwal, który odbył się na placu Łuczkowskiego.

Reklama

2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy, a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – na początku lipca minionego roku Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać, a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami. Zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci. Przeważali fotograficy, którzy w kolejnych odsłonach zaskakiwali widzów różnorodnością tematyki, technik wykonania i ekspozycji. Fotografie wisiały na latarniach, rusztowaniach i stelażach. Była też camera obscura w wersji XXXXXL więc każdy mógł wejść do aparatu otworkowego i poznać sposób jego działania, a potem, już z miniaturką, ruszyć w miasto i wykonać własne i niepowtarzalne zdjęcie.
Były pokazy filmowego make-up’u i street artu, kawiarenka z szarlotką, wystawa grafiki w autosanie sprzed lat. Była wycieczka po Chełmie śladami starych kin, a każdy dzień kończył się klimatycznym koncertem.

Masz zespół, grasz albo śpiewasz? Rysujesz lub malujesz? Piszesz do szuflady? Nieważne, czy interesujesz się fotografią, kinem, muzyką, tańcem, literaturą. Liczy się to, że masz talent, robisz coś co kochasz i chcesz się tym pochwalić. Możesz nie mieć miliona talentów, ale za to głowę pełną inspirujących pomysłów i chęć zmieniania Chełma – w taki sposób organizatorzy zachęcają do zgłaszania się na festiwal.

Druga edycja festiwalu „Niezła Sztuka”odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 22 i 24 czerwca 2018 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie http://www.niezlasztuka.org. Zgłoszenia i pomysły przyjmowane są do 13 maja br. pocztą elektroniczną: niezlasztukachelm@gmail.com.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA