REKLAMA
,
Doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szeregowy z chełmskiej jednostki wojskowej zauważył podejrzanie zachowującego się kierującego. Powiadomił policję, zawrócił i nie tracąc go z oczu, jechał za nim do czasu zatrzymania przez policjantów. 

Reklama

Wczoraj wieczorem (3 września) funkcjonariusz z chełmskiej jednostki wojskowej zauważył jadącego zygzakiem volkswagena. Kierowca auta na drodze nr 812 w kierunku Włodawy podejmował niebezpieczne manewry i nie stosował się do żadnych przepisów.

Żołnierz zadzwonił po Policję i nie tracąc z oczu kierującego, zawrócił. Cały czas informował policjantów o położeniu vw. We wskazanym kierunku dyżurny skierował policjantów Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy. Policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Włodawy.
Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki postawie szeregowego, z ruchu wyeliminowano kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA