REKLAMA
,
Dorohusk. Remont utrudnia odprawy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od jutra do niedzieli na przejściu drogowym w Dorohusku zapowiadane są poważne utrudnienia w odprawach. Na pasach dla ruchu towarowego, w obu kierunkach, robotnicy będą wymieniać nawierzchnię bitumiczną. Kierowcy ciężarówek winni wybierać raczej inne przejścia.

Reklama

W czerwcu na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku rozpoczął się remont. Prace odbywają się na płycie wyjazdowej dla samochodów ciężarowych. Stąd co chwilę mamy komunikaty o wydłużających się kolejkach do odpraw, sięgających niekiedy kilkunastu godzin. Od jutra te kłopoty się nasilą.

Jak informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej  w Chełmie, od 4 do 9 sierpnia spodziewane są dodatkowe utrudnienia w płynności odpraw. W tych dniach ekipa remontowa będzie wymieniać nawierzchnię bitumiczną na części wywozowej, ale także na części przywozowej przejścia (ruch towarowy). I sugeruje:

Prosimy przewoźników, by w miarę możliwości korzystali z innych przejść granicznych.

Wymiana nawierzchni bitumicznej to kolejny etap kompleksowego remontu prowadzonego na przejściu granicznym w Dorohusku. Prace zaplanowano od wtorku do niedzieli, ale wiele zależy od pogody. Jeżeli bowiem zacznie padać, termin ukończenia robót może się przesunąć.
Wszystkie prace remontowe na granicy wykonawca zamierza ukończyć do października 2020 r. W tym czasie przewoźnicy winni wybierać raczej inne przejścia. Pomocne będzie śledzenie serwisu www.granica.gov.pl, gdzie są bieżące informacje o szacunkowych czasach oczekiwania na odprawę na poszczególnych przejściach granicznych.

Dziś rano (3 sierpnia) w Dorohusku szacunkowy czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy wynosił 18 godzin dla samochodów ciężarowych. Na odprawę nie czekają podróżni poruszający się samochodami osobowymi.

***

Przypominamy, że Ukraina umieściła Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia 14-dniowej kwarantanny przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę. Wymóg ten nie dotyczy m.in. kierowców i członków załóg ciężarówek.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA