,
Dragoni dali popis na koniec wakacji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej zdobył MKS Dragon Chełm na zawodach w Tarnowie. Były też medale indywidualne.

To był udany finał wakacji dla strzelców z chełmskiego klubu Dragon. Od 27 do 29 sierpnia brali udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w Tarnowie. Wyniki zawodników z Chełma pozwoliły Dragonowi zająć trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej (na 33 klasyfikowane kluby). Ponadto województwo lubelskie, reprezentowane przez Dragona Chełm i Chemika Lublin, zajęło piąte miejsce w rankingu województw.

W rywalizacji indywidualnej były to też bardzo udane zawody. Miejsca medalowe zajęli w klasyfikacji młodzików:
– Zuzanna Czerwińska (srebro w karabinie trzy postawy oraz w karabinie sportowym leżąc);
Kuba Mojski (brąz w karabinie trzy postawy i sportowym leżąc).

W klasyfikacji juniorów młodszych i juniorów brązowy medal w karabinie dowolnym leżąc zdobył Miłosz Drozda. W konkurencji karabinu dowolnego w trzech postawach brąz przypadł z kolei Damianowi Siedleckiemu. Przy  tym trzeba zaznaczyć, że w tej konkurencji przez długi czas na podium utrzymywał się Igor Czechowski, który ustanowił (podobnie jak Damian) nowy rekord życiowy.

Bardzo przyzwoity występ w konkurencji karabinu dowolnego leżąc zaliczyły Paulina Czeryna i Patrycja Pawlak, czyli 2/3 drużyny II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Obie zawodniczki strzeliły swoje „życiówki”. Warto wiedzieć, że dla Patrycji był to debiut na zawodach.

Gratulujemy!

MKS Dragon wytypował na zawody do Tarnowa 12 zawodników i zawodniczek. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.