REKLAMA
,
Drgnęło na Sybiraków
Drgnęło na Sybiraków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Narzekania mieszkańców i medialne publikacje zmiękczyły serca drogowców? Uważajcie na ulicy Sybiraków.

Reklama

W sobotni poranek drogowcy zamknęłi ulicę Sybiraków. Od strony ul. Pocztowej można jednak dojechać na duży parking miejski. Zachowując ostrożność można było przez ten parking dojechać aż do ul. Partyzantów.

Na rogrzebanej kilka tygodni temu budowie pojawiło sie kilku pracowników i jedna ciężka maszyna. Robotnicy układają krawężniki. Czyżby poskutkowały narzekania mieszkańców i medialne publikacje? Miejmy nadzieję, że tym razem remont rozpoczął się na dobre. 

O przerwanym remoncie tej ulicy pisaliśmy przedwczoraj. Nic też nie wskazywało, że sytuacja szybko się poprawi. Nie cieszmy się jednak zbytnio. Popełniliśmy ten błąd kiedy 7 września ogłaszaliśmy, że remont właśnie się zaczął. Niestety tak szybko jak się zaczął, tak został przerwany.

Ulica Sybiraków ma zaledwie 280 metrów, ale ulokowana jest w newralgicznym punkcie miasta. Tędy można dojechać m.in. do jednego z większych parkingów w centrum miasta (przy „Chrobrym”) oraz do wielu sklepów i punktów usługowych w rejonie ulic Lwowskiej, Partyzantów czy deptaka. Przez lata naprawiano ją jedynie doraźnie, co dawało taki efekt, że dziury łatane w jednym miejscu, natychmiast pojawiały się w innym. Tak więc kierowcy cały czas musieli ją pokonywać slalomem.

Wykonawcą remontu jest znana już chełmianom z kilku innych remontów firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej. Zakres prac przy modernizacji Sybiraków obejmie przebudowę nawierzchni i chodników oraz nowe oznakowanie. Miasto zapłaci za te roboty  395 tys. zł. W większości (70 proc.) pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z planem remont powinien zakończyć się do końca tego miesiąca.

Napisz komentarz
 • Redakcjo to dzięki Wam. Mieszkańcy Sybiraków.

 • Coś w końcu drgnęło….

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Błaszczuk opuścił PiS
  Błaszczuk opuścił PiS
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  REKLAMA