REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Drogowcy wrócili na Waśniewskiego
Drogowcy (nie)wrócili na Waśniewskiego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od kilku dni znowu zamknięta jest ulica Zenona Waśniewskiego. Na drodze pojawili się robotnicy. Niestety nie oznacza to wcale, że rozpoczął się remont.

Reklama

Pod koniec czerwca na drodze pojawili się specjaliści z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Rozpoczęli roboty związane z modernizacją sieci wodociągowej. Wymienili przyłącza do nieruchomości oraz przewody wodociągowe na długości 206 metrów. Czas był najwyższy – sieć wodociągowa w tym miejscu była wykonana z żeliwa i pamiętała rok 1965.

Reszta miała pójść jak z płatka. Miasto Chełm uzyskało z  Funduszu Dróg Samorządowych 440 tysięcy złotych. Cały remont oszacowano zaś na pół miliona złotych. Brakujące pieniądze znalazły się w budżecie miata.  Roboty drogowe  miały się zacząć w połowie lipca. I się nie zaczęły. W połowie sierpnia UM Chełm poinformował nas, że wykonawca przedsięwzięcia rzeczywiście początkowo wskazał termin rozpoczęcia prac jako lipiec/sierpień. Zmienił go jednak na październik. Zaś zgodnie z umową ma czas na wykonanie remontu ma do grudnia tego roku.

O dynamicznej sytuacji na Waśniewskiego  pisaliśmy kilka razy. Kilka dni temu ulica została znowu zamknięta. Na Waśniewskiego przed terminem pojawili się robotnicy. Próżne jednak były nasze nadzieje, że może wreszcie rozpoczął się właściwy remont. Wykonawca nie rozpoczął prac przed terminem.

Obecnie prace na Waśniewskiego prowadzi MPGK – wyjaśnia Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. – Wykonawca (…) ejdzie na plac budowy w połowie października.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama