REKLAMA
,
Drogówka z dronem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policjanci drogówki znów użyli drona do kontroli ruchu. Tym razem na terenie powiatu krasnostawskiego.

Reklama

Na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Orłowska oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Krupe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzili wczoraj (25 marca) działania na drodze z użyciem drona. Z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Wystarczyło 40 minut, by ujawnić 5 wykroczeń. Polegały one na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie momenty urządzenie zarejestrowało, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Najbardziej zdziwiony był 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna ,,na podwójnej ciągłej” wykonał manewr wyprzedzania trzech pojazdów osobowych. Nagranie wystarczyło, by ukarać kierowcę 300-złotowym mandatem karnym i 5 punktami.

Były to pierwsze takie działania na terenie powiatu krasnostawskiego. Niedawno kontrola z dronem była prowadzona w powiecie chełmskim. Akcje będą kontynuowane.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA