REKLAMA
,
Drożej na cmentarzu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wyższe stawki opłat obowiązywać będą niebawem na chełmskim cmentarzu komunalnym.

Reklama

Wczoraj (9 maja) chełmscy radni przegłosowali uchwałę „w sprawie ustalenia stawek opłat za korzystanie z cmentarza komunalnego w Chełmie”. To oznacza wzrost opłat.

Z wnioskiem o podwyżki stawek za usługi na cmentarzu wystąpił prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią. W uzasadnieniu spółka podała, że obowiązujący teraz cennik sprzedaży grobów nie był zmieniany od listopada 2012 roku, czyli ponad 6 lat. Tymczasem wzrosły koszty wykonania najprostszej infrastruktury na cmentarzu jak alejki, odwodnienie terenu, usługi geodezyjne czy budowa ogrodzenia, która spółka zleca wykonawcom zewnętrznym. Samo administrowanie nekropolią też jest coraz droższe choćby z tego względu, że jego teren jest stale powiększany.

Z tytułu samego utrzymania cmentarza spółka w roku 2018 poniosła stratę w wysokości 32 tys. zł. W planie przychodów i kosztów administrowania cmentarzem na rok 2019 zakłada się niewielki zysk wynoszący 5 tys. zł – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, ujednolicony został cennik sprzedaży grobów (komorowych i murowanych prefabrykowanych) bez różnicowania na te przy alejkach i na te wewnątrz sektora.
Przykładowo, grób murowany 2-miejscowy wewnątrz sektora kosztował do tej pory 3 800 zł, po podwyżce będzie kosztować 4 200 zł, niezależnie od położenia.
Nisza w kolumbarium (mieszcząca 4-5 urn z prochami) kosztowała 2 700 zł, po podwyżce będzie kosztować 3 240 zł.

Nowy cennik na chełmskim cmentarzu komunalnym będzie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Będzie można go znaleźć na stronie internetowej MPGK.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Antykwariat
  W zupełności popieram, nie ma mowy o poparciu, w wyborach do europarlamentu…..wszystkich z PiS.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Na Cmentarzu drogo? A od 1 maja Pan Prezydent Chełma podniósł opłaty za ścieki od indywidualnych odbiorców ..Ja płaciłem za wywóz jednorazowy 80 zł.teraz 100 zł !!!!! to jest okej ? ,Brawo Dobra Dojna Zmiano .Co było w obietnicach wyborczych?????? Ale bokiem podwyżki na całego dla mieszkańców ,,To Pierwsza i ostatnia kadencja Pana Banaszka . Idą wybory EUro i parlamentarne ,Podziękujemy za dobrobyt Pisowi,,,

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA