REKLAMA
,
Drugi dzień matur. Dziś matematyka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj przed maturzystami egzamin, którego obawiają się najbardziej. Drugiego dnia matur uczniowie w całym kraju zmierzą się z zadaniami z matematyki. Trzymamy kciuki!

Reklama

Z prawie miesięcznym opóźnieniem, tylko część pisemna i w zachowaniem reżimu sanitarnego. Wczoraj (8 czerwca) rozpoczęły się matury. W województwie lubelskim do najważniejszego egzaminu w życiu przystąpiło około 20 tysięcy absolwentów szkół średnich.

Pierwszego dnia matur uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. Najbardziej stresujący – jak co roku – okazuje się temat rozprawki. Tym razem uczniowie mieli do wyboru elementy fantastyczne w dramacie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego lub interpretację wiersza Anny Kamieńskiej pt. „Daremne”.
Jak powiedzieli nam wczoraj absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, większość wybierała „Wesele” jako temat dobrze opracowany podczas lekcji i ich zdaniem, łatwiejszy od interpretacji poezji.

Dziś przed absolwentami szkół średnich egzamin z matematyki. Część podstawowa rozpocznie się o godz. 9.00, a rozszerzona o godz. 14.00.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne matury są wyjątkowe. Przy zachowaniu szczególnego reżimu sanitarnego, dla większości są tylko egzaminy pisemne. Egzaminy ustne będą składać tylko ci, którzy zamierzają ubiegać się o miejsce na uczelniach zagranicznych.

Szkoły, w których odbywają się matury, przygotowały kilka odrębnych wejść dla swoich uczniów, by nie gromadzili się nadmiernie w jednym miejscu. Jest więcej sal i więcej zespołów nadzorujących pracę. Np. w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie 217 uczniów ulokowano w  kilkunastu różnych salach. Ławki ustawiono w odległości co najmniej 1,5 metra jedna od drugiej.
Każdy abiturient wchodząc do szkoły musi zdezynfekować ręce, mieć maseczkę ochronną lub przyłbicę. Na sali egzaminacyjnej może je zdjąć. Na maturę każdy przynosi własne przybory do pisania, linijki czy kalkulatory.

W tym roku egzaminy maturalne potrwają do 29 czerwca. Jutro uczniowie będą zdawać język angielski.

Wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 11 sierpnia.

Połamania piór!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA