REKLAMA
,
Drugi inwestor rusza z produkcją
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jesienią w chełmskiej podstrefie ekonomicznej ruszy nowy zakład produkcyjny. W tym samym czasie rozpocząć się powinna budowa centrum logistycznego.

Budowa zakładu specjalizującego się w produkcji biokoponentów w chełmskiej podstrefie ekonomicznej powoli dobiega końca. Właściciel, chełmska firma – Albatros Biokom Sp. z o.o. prowadzi już nabór pracowników. Produkcja w nowej fabryce rozpocznie się prawdopodobnie jesienią. Pracę od września znajdzie tam blisko piętnaście osób.

Reklama

Fabryka tworzyw sztucznych fot. JB

Fabryka biokomponentów jest drugim już zakładem, który powstanie  w ramach Specjalnej Podstrefy Ekonomicznej Chełm. Pierwsza fabryka, zlokalizowana przy ul. Hutniczej, w marcu rozpoczęła produkcję w nowo wybudowanym zakładzie. Pracę w lubelskiej spółce Wilk 2 znalazło około 40 osób. Wraz z rozwojem zakładu liczba ta może wzrosnąć.

Z kolei ASSA Sp. z o.o. , zamierza utworzyć w strefie nowoczesne centrum logistyczne. W centrum znajdą się hale produkcyjne, zaplecze biurowo-konferencyjne wyposażone w niezbędne media i magazyny. Inwestor zakłada możliwość wykorzystania tego zaplecza w rol inkubatora przedsiębiorczości i parku technologicznego.

Inwestor jest obecnie na etapie sporządzania dokumentacji projektowej i zgodnie z zapowiedziami, budowę chce rozpocząć bliżej jesieni – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Chełm.

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA