REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Duet na Scenie Bardów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Czyżykiewicz & Cisło, to projekt muzyczno – wokalny, który podziwiać będziemy mogli już w sobotę w ramach Chełmskiej Sceny Bardów.

Reklama

Duet powstał wiosną 2017 roku jako efekt wieloletniej współpracy śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirosława Czyżykiewicza z wirtuozem gitary  barytonowej Witoldem Cisło.
Zamysłem artystów było stworzenie nowych gitarowych aranżacji do wierszy wykonywanych niegdyś przez Czyżykiewicza z zespołem „Kameleon”, bądź też solo, takich autorów jak Josif Brodski, Włodzimierz Wysocki, Thomas Hardy, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura.
W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Mirka Czyżykiewicza w nowych gitarowych opracowaniach oraz te z muzyką Witolda Cisło. Zwieńczeniem ponad rocznej wspólnej pracy jest nowa płyta “Czyżykiewicz & Cisło PRETEKST live”, której premiera miała miejsce w październiku 2018 roku.

MIREK CZYŻYKIEWICZ – polski pieśniarz, kultowy bard, kompozytor, poeta, malarz. W swojej twórczości prezentuje refleksyjne podejście do życia i jego zjawisk. Debiutował na zawodowej scenie w gorlickim zespole “Ostatnia wieczerza w karczmie przeznaczonej do rozbiórki” Bogusława Diducha. W latach 80′ związany był ze Studenckim Ruchem Artystycznym. Pierwsza publikacja autorskich wierszy Mirka Czyżykiewicza miała miejsce w 1986 roku w periodyku społeczno-kulturalnym “Radar”. W 1988 r. nagrał autorską czarną płytę “Autoportret1” w Teatrze im I. S Witkiewicza w Zakopanem, jako efekt wspólnej akcji Programu 3PR., “AlmaArtu”, Tygodnika Akademickiego “ITD” oraz” Polskich nagrań”. Związany z Programem 3 Polskiego Radia i audycją Macieja Zembatego “Zgryz”. Jest Laureatem FAMY w kategorii piosenki poetyckiej w latach 1986/7. Następnie w 1990 roku zdobył nagrodę Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W 1993 roku reprezentował Polskę na międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii, gdzie pokazał własne adaptacje muzyczne wierszy Josifa Brodskiego “Świat widzialny” w przekładach S. Barańczaka i K. Krzyżewskiej. W 1995 i 1996 wziął udział w koncercie „Kraina Łagodności” w ramach KFPP w Opolu. Od ponad 20 lat stale współpracuje z Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie. Użyczył swojego głosu w telewizyjnych spektaklach „Dziady” (1997) w reżyserii J. Englerta oraz w „Dybuku” (1999) w reżyserii A. Holland. Wspiera również młodych muzyków angażując się w ich projekty. Ostatnia wydana płyta M.Czyżykiewicza “Odchodzę wracam” została wydana w 2015 roku.

WITOLD CISŁO – kompozytor, producent platynowej płyty Krzysztofa Kiljańskiego „In the Room”, w tym przeboju „Prócz Ciebie, nic” (duet Kayah i K. Kiljański). Utwór “Stay” zapowiadający płytę wziął udział w eliminacjach krajowych do konkursu Eurowizji 2004. Singiel z płyty Prócz ciebie,nic została na festiwalu w Opolu 2005 przebojem roku. Nominowany do Nagrody Muzycznej “Fryderyk” 2005 w kategorii “Kompozytor roku”. Autor, producent, aranżer i wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców m.in.: Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak i wielu innych.

Zapraszamy na koncert w sobotę, 2 lutego, godz. 19, kawiarnia artystyczna DeCaffencja. Bilety po 30 zł (zostały ostatnie wolne miejsca).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama