REKLAMA
,
Dużo miłości w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Walentynki, dzień w którym wszyscy dajemy innym i otrzymujemy dowody miłości w postaci kwiatów, kartek i w wielu innych postaciach. Zobaczcie przedwalentynkową ofertę z Krasnegostawu.

Reklama

Od kilku lat Krasnostawski Dom Kultury organizuje Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!”. Co roku przybywa chętnych. Obecnie wpłynęło aż 1200 utworów od 400 autorów. Oceny podjęło się jury w składzie: Danuta Makaruk (Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”, Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, wydawnictwo „TAWA”), Agnieszka Wyłupek (absolwentka filologii polskiej UMCS, poetka ), Zbigniew Dmitroca (poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg). Rozwiązanie konkursu nastąpi 13 lutego o godz. 17:00 w Sali Muzycznej KDK.

Przed częścią główną przewidziana jest wystawa prac Magdaleny Józefczuk – Dmitrocy, a w części wydarzenia poświęconej konkursowi zostana przypomniane teksty laureatów z lat ubiegłych. Ich muzyczne interpretacje wykona Paulina Dąbrowska. Goście wysłuchają również okolicznościowego wystąpienia dr Ewy Dunaj–Kozakow, adiunkta z Zakładu Edukacji Polonistycznej i Innowacji Dydaktycznych UMCS w Lublinie nt. ,,Jasne i ciemne twarze miłości. Konwencje i stereotypy w literaturze współczesnej”.

Warto zaznaczyć, że od tegorocznej odsłony Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” nosi imię Mariusza Kargula – krasnostawskiego poety, który był jego pomysłodawcą.

jckatp_2015

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA