REKLAMA
,
Dużo wiedzą o ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z dwóch chełmskich szkół wezmą udział w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Już w marcu powalczą o awans do ogólnopolskiego finału.

Reklama

W szkolnym etapie olimpiady uczestniczyło prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczestnicy olimpiady pogłębiają wiedzę o ubezpieczeniach i świadczeniach, z którymi zetkną się w przyszłości i z naszej perspektywy to największa korzyść tego projektu. Uczniowie mogą również liczyć na atrakcyjne nagrody, wśród nich są między innymi indeksy na studia na wielu polskich uczelniach – zaznacza Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada ub.r., uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego, komu przysługuje emerytura i jakie składki obowiązkowo płaci za siebie przedsiębiorca. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się w wojewódzkim etapie olimpiady. Wśród nich będą uczniowie dwóch szkół z Chełma: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Gratulujemy!

Kolejna rozgrywka już 16 marca br.. Wtedy dowiemy się, która ze szkół z województwa lubelskiego awansuje do ogólnopolskiego finału. W ubiegłym roku to właśnie Chełm reprezentował nasz region w finale.

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu olimpiady znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA