REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dwa kiermasze
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Świąteczne kiermasze to tradycja wielu miast. A w Chełmie w tym roku będą nawet dwa. Sprawdź szczegóły.

W dużych miastach jarmarki świąteczne zaczynają się zwykle z końcem listopada i trwają do Trzech Króli. Centralne place zamieniają się w bajkowe światy, na które czekamy cały rok. Otwierają się świąteczne stragany z rękodziełem, wyrobami artystycznymi, rzemiosłem czy kulinarnymi przysmakami. Wszystkiemu towarzyszy nastrojowa muzyka, często wykonywana na żywo.

A jak będzie w tym roku w Chełmie?

W tym roku w naszym mieście odbędą się dwa takie wydarzenia.
Na pierwsze organizatorzy zapraszają już w najbliższą niedzielę – 18 grudnia. W godzinach 9:00-15:00 w hali sportowej przy ul. Granicznej odbywać się będzie kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych. Odwiedzający będą mieli okazję znaleźć niepowtarzalne prezenty czy uzupełnić spiżarnię na święta w regionalne wyroby.
Główny organizator – lokalny tygodnik “Nowy Tydzień” – zapowiada też koncerty kolęd i pastorałek oraz konkursy.

Z kolei Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych zaprasza chełmian na deptak (ul. Lwowska). 21 i 22 grudnia, od godz. 11:00 odbywać się tu będzie międzynarodowy polsko-ukaraiński Jarmark Świąteczny.

Przyjdź i poczuj wspaniały nastrój zbliżających się świąt! – piszą organizatorzy. – Zapraszamy na pierwszy Międzynarodowy Polsko Ukraiński Jarmark Świąteczny w Chełmie!

Na straganach znajdą się m.in. świąteczne potrawy z Polski i Ukrainy, ozdoby choinkowe, rzemiosło i wyroby artystyczne. Do tego organizatorzy kuszą wspólnym kolędowaniem, świątecznymi konkursami oraz … Wigilią Wszystkich Chełmian.

Zdaje się, że oba wydarzenia zapewnią odwiedzającym przyjemną atmosferę i wprowadzą w magię tych niezwykłych świąt.
Nas jednak nurtuje pytanie: jak wyglądałby chełmski jarmark świąteczny, gdyby organizatorom przyszło do głowy, by połączyć siły?

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*