REKLAMA
,
Dwie premiery w kwietniu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Artyści Teatru Ziemi Chełmskiej nie próżnują. Na kwiecień dla swoich widzów przygotowali dwie premiery! Pierwsza to francuska komedia, a druga to wieczór z najpiękniejszymi francuskimi piosenkami. Co wybieracie?

Reklama

Trwają właśnie ostatnie próby (na zdjęciu) do najnowszej premiery spektaklu „Sztuka” Yasminy Rezy w reżyserii Michała Zgieta. Spektakl zobaczymy na scenie Chełmskiego Domu Kultury już w najbliższą niedzielę (24 kwietnia).

Jeśli chcecie oderwać się na chwilę od rzeczywistości, obejrzeć dobrą komedię o męskiej przyjaźni, o tym co nas różni, a co łączy, to bądźcie z nami – zachęcają artyści Teatru Ziemi Chełmskiej.

Sztuka Yasminy Rezy to jedna z najchętniej wystawianych komedii francuskich. Bohaterowie dramatu to Marc, Serge i Yvan, piękni czterdziestoletni, którzy znają się od lat. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę w momencie, gdy Serge kupuje dzieło sztuki, za niebagatelną kwotę dwustu tysięcy franków… I chociaż o gustach się nie dyskutuje, to w tym przypadku ta zasada przestaje funkcjonować. Czy męska przyjaźń jest w stanie przetrwać kryzys oparty na totalnie odmiennym stosunku do sztuki? Przekonamy się o tym oglądając najnowszy spektakl TZCh.

OBSADA: Marc – Sławoj Czarnota, Serge – Konrad Biel, Yvan – Piotr Bublewicz.

Autor: Yasmina Reza,  przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Michał Zgiet

Przedstawienie premierowe zaplanowano na 24 kwietnia, godzina 19.00, sala widowiskowa ChDK. Bilety po 35 zł (zostały ostatnie wolne miejsca).
Kolejną odsłonę sztuki zobaczymy 8 maja, godzina 19.00.

„La boheme”

Z kolei na sobotę, 30 kwietnia, zapraszamy na kolejną premierę TZCh. Będzie to wieczór piosenki francuskiej „La Boheme”. Usłyszymy piosenki z repertuaru Edith Piaf, Georgesa Brasansa i Charlsa Aznavoura.

Na scenie zobaczymy Dominikę Sitarczuk, Annę Kargol i Basię Szarwiło. Aktorkom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Kierski, Bogdan Depta, Bogdan Łata, Marian Skiba.
Bilety po 30 zł można kupić na www.chdk.chelm.pl
 

– Spektakl dostarczy publiczności pełną paletę emocji, od śmiechu do wzruszeń. Piosenki będą wykonywane w najlepszych polskich tłumaczeniach, a ciekawe aranżacje muzyczne pozwolą na nowo spojrzeć na chansone francaise! – zapewniają wykonawcy.

Kierownictwo muzyczne spektaklu: Piotr Kierski, projekt graficzny: Paweł Jankie
Reżyseria: Basia Szarwiło

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA