REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dwie premiery w kwietniu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Artyści Teatru Ziemi Chełmskiej nie próżnują. Na kwiecień dla swoich widzów przygotowali dwie premiery! Pierwsza to francuska komedia, a druga to wieczór z najpiękniejszymi francuskimi piosenkami. Co wybieracie?

Trwają właśnie ostatnie próby (na zdjęciu) do najnowszej premiery spektaklu “Sztuka” Yasminy Rezy w reżyserii Michała Zgieta. Spektakl zobaczymy na scenie Chełmskiego Domu Kultury już w najbliższą niedzielę (24 kwietnia).

Jeśli chcecie oderwać się na chwilę od rzeczywistości, obejrzeć dobrą komedię o męskiej przyjaźni, o tym co nas różni, a co łączy, to bądźcie z nami – zachęcają artyści Teatru Ziemi Chełmskiej.

Sztuka Yasminy Rezy to jedna z najchętniej wystawianych komedii francuskich. Bohaterowie dramatu to Marc, Serge i Yvan, piękni czterdziestoletni, którzy znają się od lat. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę w momencie, gdy Serge kupuje dzieło sztuki, za niebagatelną kwotę dwustu tysięcy franków… I chociaż o gustach się nie dyskutuje, to w tym przypadku ta zasada przestaje funkcjonować. Czy męska przyjaźń jest w stanie przetrwać kryzys oparty na totalnie odmiennym stosunku do sztuki? Przekonamy się o tym oglądając najnowszy spektakl TZCh.

OBSADA: Marc – Sławoj Czarnota, Serge – Konrad Biel, Yvan – Piotr Bublewicz.

Autor: Yasmina Reza,  przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Michał Zgiet

Przedstawienie premierowe zaplanowano na 24 kwietnia, godzina 19.00, sala widowiskowa ChDK. Bilety po 35 zł (zostały ostatnie wolne miejsca).
Kolejną odsłonę sztuki zobaczymy 8 maja, godzina 19.00.

„La boheme”

Z kolei na sobotę, 30 kwietnia, zapraszamy na kolejną premierę TZCh. Będzie to wieczór piosenki francuskiej “La Boheme”. Usłyszymy piosenki z repertuaru Edith Piaf, Georgesa Brasansa i Charlsa Aznavoura.

Na scenie zobaczymy Dominikę Sitarczuk, Annę Kargol i Basię Szarwiło. Aktorkom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Kierski, Bogdan Depta, Bogdan Łata, Marian Skiba.
Bilety po 30 zł można kupić na www.chdk.chelm.pl
 

– Spektakl dostarczy publiczności pełną paletę emocji, od śmiechu do wzruszeń. Piosenki będą wykonywane w najlepszych polskich tłumaczeniach, a ciekawe aranżacje muzyczne pozwolą na nowo spojrzeć na chansone francaise! – zapewniają wykonawcy.

Kierownictwo muzyczne spektaklu: Piotr Kierski, projekt graficzny: Paweł Jankie
Reżyseria: Basia Szarwiło

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*