REKLAMA
,
Dwie rozmowy i strata 14 tysięcy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 14 tysięcy złotych stracił mieszkaniec gminy Kamień. Wystarczyło, że uwierzył dzwoniącym nieznajomym, którzy nakłonili go do zainstalowania dodatkowej aplikacji w telefonie. W ten sposób oszuści na jego rachunku bankowym zaciągnęli kredyt i zrealizowali kilka wypłat.

Wczoraj (19 stycznia) do dyżurnego komendy zgłosił się 72-letni mieszkaniec gminy Kamień, który poinformował o utracie pieniędzy z konta bankowego. Z jego relacji wynikało, że najpierw zadzwoniła do niego kobieta. Podała się za pracownika banku i poinformowała, że ktoś z jego rachunku próbuje dokonać przelewu.  Następnie skontaktowała go z rzekomym funkcjonariuszem wydziału do walki z cyberprzestępczością. Podczas rozmowy mężczyzna instruował pokrzywdzonego, jakie działania ma wykonywać na swoim telefonie komórkowym. 72-latek zainstalował dodatkową aplikację, przez którą zalogował się do bankowości mobilnej. Następnie generował i przesyłał kody BLIK. Na rachunku zaciągnięty został też kredyt.

Reklama

Gdy zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustów, skontaktował się osobiści ze swoim bankiem. Wtedy okazało się, że z jego zniknęło ponad 14 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy i po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu telefonów. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie instalujmy na naszych urządzeniach aplikacji czy oprogramowania, które pozwala na zdalną obsługę naszych kont. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, skontaktujmy się z bankiem i sprawdźmy czy podawane informacje są prawdziwe.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA