REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dwójka rowerzystów w szpitalu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W Chełmie doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Jednego potrącił samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Z kolei kobieta jadąc rowerem po ścieżce rowerowej wjechała w bok przejeżdżającego samochodu. Cykliści z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 

Wczoraj (27 maja), około godziny 7:00, doszło do wypadku drogowego w Chełmie na ulicy Armii Krajowej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Suzuki Swift, 46-letnia kobieta potrąciła przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 47-letniego rowerzystę. Miało to miejsce w sytuacji, gdy na sąsiednim pasie ruchu inni kierujący zatrzymali się, by przepuścić rowerzystę. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kolejny wypadek z udziałem cyklisty miał miejsce w środę (26 maja). Jak wstępnie ustalili policjanci, 63-letnia kobieta jadąc rowerem po oznaczonej ścieżce rowerowej na ulicy Ogrodowej, wjechała w bok przejeżdżającego samochodu. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Kierujący samochodem 47-letni mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci apelują do rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a do kierujących samochodami o zwrócenie szczególnej uwagi na cyklistów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym pojazdem nie mają najmniejszych szans.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Oby nie było tak z pieszym po zmianie przepisów od 1 czerwca,miejmy nadzieję.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *