REKLAMA
,
Dworzec będzie modernizowany
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dworzec kolejowy w Chełmie czeka przebudowa. PKP SA zawarły już umowę z projektantami ws. modernizacji obiektu. Co się zmieni?

Reklama

Do przetargu dotyczącego przygotowania projektu przebudowy dworca w Chełmie zgłosiło się sześć firm. Ostatecznie PKP SA podpisały umowę z pracownią Pas Projekt. Firma przygotuje dokumentację za 288,7 tys. zł netto.

Dworzec do modernizacji

Dworzec kolejowy Chełm Główny został wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku. Stanął w miejscu malowniczego obiektu, który niestety został zburzony podczas II wojny światowej.
Na przełomie XX i XXI w. dworzec przeszedł gruntowny remont. Mimo to PKP postanowiły obiekt przebudować i dostosować do współczesnych potrzeb i oczekiwań podróżnych.
Zmiany będą dotyczyły również zagospodarowania działki, w planach jest m.in. rozbiórka wolnostojącego budynku administracyjnego, skrzyła B w budynku oraz budowa wiaty rowerowej przylegającej do dworca. Dworzec zostanie również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informuje Katarzyna Grzduk, Główny Specjalista Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji w Polskich Kolejach Państwowych S.A., na łamach portalu Transport publiczny.
Z myślą o niepełnosprawnych, budynek zostanie doposażony w windę na piętro budynku, powstanie także klatka schodowa. Również pracownicy Straży Ochrony Kolei oraz spółek kolejowych dostaną dla siebie odpowiednio urządzone pomieszczenia.
PKP ocenia, że realizacja projektu przebudowy chełmskiego dworca potrwa 20 miesięcy.

Napisz komentarz
 • Po co winda na piętro, jak od osiemnastu lat nikt go nie chce wynająć?

 • Demolka,to już wiemy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA