REKLAMA
,
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Dyrektorka II LO zawieszona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marta Klasura, dyrektorka II LO w Chełmie została zawieszona w obowiązkach. To decyzja Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie została z dniem 19 lutego 2018 r. zawieszona w obowiązkach dyrektora. Na początku lutego br. chełmski Urząd Miasta otrzymał pismo od Rzecznika Dyscyplinarnego informujące o przekazaniu do Komisji Dyscyplinarnej I instancji wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Marcie Klasura – dyrektorce II LO. Powodem było zaniedbanie obowiązków.

Reklama

Poszło o to, że we wrześniu 2016 r., mimo otrzymanego orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dla jednego z uczniów, dyrektorka zaniedbała obowiązki i nie zorganizowała takich zajęć. W okresie zawieszenia dyrektorowi placówki m.in. nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Od decyzji przysługuje odwołanie.

 Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim ma ostatnio sporo pracy z nauczycielami II LO w Chełmie. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia br. chełmska delegatura Kuratorium Oświaty skierowała sprawę dwójki nauczycieli II LO do Rzecznika Dyscyplinarnego przy Wojewodzie Lubelskim. Poszło wówczas o rasistowskie żarty, które mieli wygłaszać nauczyciele w stosunku do jednego z uczniów I LO. Spawa jest w toku, a nauczycielom grozi nagana lub nawet dyscyplinarne zwolnienie ze szkoły. O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj.

Oddzielne postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

 

 

Napisz komentarz
 • Nie wiem o czym piszą osoby poniżej, czy wy wiecie o wszystkich wydarzeniach związanych z Panią Dyrektor ? Bo chyba nie bardzo. Kategorycznie działa na niekorzystny wizerunek szkoły, jest nieprofesjonalna w wykonywaniu swojej pracy dodatkowo 0 prezencji oraz 0 jakiejkolwiek postawy godnej miana dyrektora. W poprzednich kadencjach innych dyrektorów nie było takich sytuacji jakie mają miejsce dziś. To przykre, że II LO straciło prestiż i renomę.

 • Na 1000% zazdrość i podkładanie komuś świni.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA