REKLAMA
,
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Dyrektorka II LO zawieszona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marta Klasura, dyrektorka II LO w Chełmie została zawieszona w obowiązkach. To decyzja Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie została z dniem 19 lutego 2018 r. zawieszona w obowiązkach dyrektora. Na początku lutego br. chełmski Urząd Miasta otrzymał pismo od Rzecznika Dyscyplinarnego informujące o przekazaniu do Komisji Dyscyplinarnej I instancji wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Marcie Klasura – dyrektorce II LO. Powodem było zaniedbanie obowiązków.

Reklama

Poszło o to, że we wrześniu 2016 r., mimo otrzymanego orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dla jednego z uczniów, dyrektorka zaniedbała obowiązki i nie zorganizowała takich zajęć. W okresie zawieszenia dyrektorowi placówki m.in. nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Od decyzji przysługuje odwołanie.

 Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim ma ostatnio sporo pracy z nauczycielami II LO w Chełmie. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia br. chełmska delegatura Kuratorium Oświaty skierowała sprawę dwójki nauczycieli II LO do Rzecznika Dyscyplinarnego przy Wojewodzie Lubelskim. Poszło wówczas o rasistowskie żarty, które mieli wygłaszać nauczyciele w stosunku do jednego z uczniów I LO. Spawa jest w toku, a nauczycielom grozi nagana lub nawet dyscyplinarne zwolnienie ze szkoły. O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj.

Oddzielne postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

 

 

Napisz komentarz
 • Nie wiem o czym piszą osoby poniżej, czy wy wiecie o wszystkich wydarzeniach związanych z Panią Dyrektor ? Bo chyba nie bardzo. Kategorycznie działa na niekorzystny wizerunek szkoły, jest nieprofesjonalna w wykonywaniu swojej pracy dodatkowo 0 prezencji oraz 0 jakiejkolwiek postawy godnej miana dyrektora. W poprzednich kadencjach innych dyrektorów nie było takich sytuacji jakie mają miejsce dziś. To przykre, że II LO straciło prestiż i renomę.

 • Na 1000% zazdrość i podkładanie komuś świni.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA