REKLAMA
,
Dzieci dostały komputery
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych w Chełmie dostały sprzęt informatyczny. Ponad 100 sztuk różnego rodzaju urządzeń przekazali im wczoraj pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Reklama

65 sztuk monitorów LCD, 65 sztuk komputerów, 15 sztuk laptopów oraz liczne akcesoria, m.in. kamery internetowe, klawiatury, mysze, słuchawki itd. Wszystko to trafiło wczoraj (11 września) do dzieci w Chełmie.

Ten hojny prezent to element realizacji rządowego projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Wspiera go finansowo Unia Europejska. Sprzęt dzieciom przekazali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Chełm, Jakub Banaszek, podziękował za rządowe wsparcie. Podkreślił, że to kolejny program, dzięki któremu dzieci i młodzież zyskują ważne pomoce dydaktyczne.

To nie pierwsza tego rodzaju pomoc, która trafia do dzieci w Chełmie. Zdzisław Szwed, wicemarszałek województwa lubelskiego, przypomniał z kolei, że w kwietniu tego roku Miasto Chełm otrzymało wsparcie w zakresie nauki zdalnej. Do chełmskich szkół trafiły bowiem tablety ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Na początku sierpnia 14 chełmskich szkół dostało w sumie 50 tabletów i 27 laptopów. Jak informowało wówczas Miasto Chełm, była to dopiero pierwsza transza sprzętu. Drugiej możemy się spodziewać pod koniec września. A to dzięki środkom, jakie miasto pozyskało w ramach dwóch grantów z unijnego programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA