REKLAMA
,
Dzieci dostały komputery
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych w Chełmie dostały sprzęt informatyczny. Ponad 100 sztuk różnego rodzaju urządzeń przekazali im wczoraj pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Reklama

65 sztuk monitorów LCD, 65 sztuk komputerów, 15 sztuk laptopów oraz liczne akcesoria, m.in. kamery internetowe, klawiatury, mysze, słuchawki itd. Wszystko to trafiło wczoraj (11 września) do dzieci w Chełmie.

Ten hojny prezent to element realizacji rządowego projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Wspiera go finansowo Unia Europejska. Sprzęt dzieciom przekazali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Chełm, Jakub Banaszek, podziękował za rządowe wsparcie. Podkreślił, że to kolejny program, dzięki któremu dzieci i młodzież zyskują ważne pomoce dydaktyczne.

To nie pierwsza tego rodzaju pomoc, która trafia do dzieci w Chełmie. Zdzisław Szwed, wicemarszałek województwa lubelskiego, przypomniał z kolei, że w kwietniu tego roku Miasto Chełm otrzymało wsparcie w zakresie nauki zdalnej. Do chełmskich szkół trafiły bowiem tablety ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Na początku sierpnia 14 chełmskich szkół dostało w sumie 50 tabletów i 27 laptopów. Jak informowało wówczas Miasto Chełm, była to dopiero pierwsza transza sprzętu. Drugiej możemy się spodziewać pod koniec września. A to dzięki środkom, jakie miasto pozyskało w ramach dwóch grantów z unijnego programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA