REKLAMA
,
Dzieci z Chełma śpiewają dla Ukrainy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzieci nie tylko śpiewają, ale także ułożyły tekst piosenki i miały swój udział przy komponowaniu muzyki. W Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie powstała piosenka „Jesteśmy Razem”. Posłuchajcie!

Reklama

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, w geście solidarności z Ukraińcami, powstała piosenka „Jesteśmy Razem”. Dzieci nie tylko wykonują ten utwór, ale także ułożyły do niego tekst  i miały duży wkład w stworzenie muzyki. W pracę przy tym przedsięwzięciu zaangażowało się w sumie kilkaset osób. Internetowa premiera piosenki miała miejsce pod koniec marca.

Amerykańska powieściopisarka Maxine Hong Kingston napisała: „W czasach zniszczenia stwórz coś – wiersz, apel, społeczność, szkołę, moralną zasadę, jeden spokojny moment”.
My stworzyliśmy piosenkę – informują twórcy.

Słowa: Orkiestra WSZYSTKO GRA
Muzyka: Anna Bobruś, Lena Kogut, Denys Hryschuk
Aranżacja, mix, mastering: Łukasz Żebrowski
Wykonanie: Orkiestra WSZYSTKO GRA MDK, Zespół Wokalny DEMEX MDK, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie, Szkoły Podstawowej
nr 8 w Chełmie, Akademii Małego Księcia w Chełmie, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie
Soliści: Lena Kogut, Denys Hryschuk
Ukulele: Anna Bobruś
Video: Przemysław Ernest Białasz
Tancerka: Zuzanna  Rożek z Zespołu Tańca Jazzowego BALLO MDK
Tłumacz języka migowego: Krystyna Błaszczuk

Utwór „Jesteśmy razem” powstał w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie z inicjatywy Orkiestry WSZYSTKO GRA, czyli grupy wokalno-muzycznej działającej w placówce pod opieką nauczycielki Anny Bobruś. W pracę przy tym muzycznym przedsięwzięciu włączyli się nie tylko wychowankowie i nauczyciele MDK, ale także dzieci i młodzież z chełmskich szkół oraz wiele osób dobrej woli, które charytatywnie wsparły to działanie na jego różnych etapach.

Do nagrania teledysku twórcy piosenki zaprosili wszystkich chętnych. Wszystkich, którzy w ten sposób chcieli zamanifestować swój sprzeciw przeciwko wojnie, a jednocześnie zaapelować o pokój. I którzy nie są obojętni na to, co dzieje się wokół nas, solidaryzują się z ludźmi, którym dzieje się krzywda.

Zobaczcie teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=G6y1WHh4_MI

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA