REKLAMA
,
Dzieci z „Ósemki” będą miały basen
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie „Ósemki” i zawodnicy klubu pływackiego Lider wrócą na właściwe tory. Miasto Chełm rozpoczyna modernizację nieczynnego od czterech lat basenu przy Szkole Podstawowej nr 8.

Reklama

Do 2016 roku w „Ósemce” co roku kształciło się kilka klas pływackich. Uczniowie mieli w planie zajęć sześć godzin pływania tygodniowo. A oprócz tego standardowe zajęcia z wychowania fizycznego. Przez prawie 20 lat z basenu korzystali też zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Chełm. Klub zrzeszał 130 członków, a wśród nich medalistów mistrzostw Polski i członków pływackiej kadry narodowej.

Jednak nieremontowany przez lata obiekt niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z basenu znów korzystali uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Zamknięcie basenu spowodowało problemy z organizacją zajęć dla klas pływackich „Ósemki” i fiasko naboru do nowych roczników. Działalność Lidera niemal całkowicie podupadła. Dlatego informację o szykowanym remoncie środowisko przyjęło z radością.

Cieszymy się i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli wrócić do regularnych treningów i znów reprezentować Chełm na ogólnopolskiej arenie – mówi Mariusz Raćkowicz, trener klubu pływackiego Lider.
 

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka miastu udało się pozyskać najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A ostatnio kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej.

 

Miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane, które mają się rozpocząć jeszcze w tym roku – informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

 
W ratuszu podkreślają, że basen w SP 8 to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Chełmie z udziałem środków z budżetu państwa. Rządowe wsparcie miasto zyskało także na modernizację boiska przy ZSP nr 3 przy ul. Rejowieckiej.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA