REKLAMA
,
Dzieci z „Ósemki” będą miały basen
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie „Ósemki” i zawodnicy klubu pływackiego Lider wrócą na właściwe tory. Miasto Chełm rozpoczyna modernizację nieczynnego od czterech lat basenu przy Szkole Podstawowej nr 8.

Reklama

Do 2016 roku w „Ósemce” co roku kształciło się kilka klas pływackich. Uczniowie mieli w planie zajęć sześć godzin pływania tygodniowo. A oprócz tego standardowe zajęcia z wychowania fizycznego. Przez prawie 20 lat z basenu korzystali też zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Chełm. Klub zrzeszał 130 członków, a wśród nich medalistów mistrzostw Polski i członków pływackiej kadry narodowej.

Jednak nieremontowany przez lata obiekt niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z basenu znów korzystali uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Zamknięcie basenu spowodowało problemy z organizacją zajęć dla klas pływackich „Ósemki” i fiasko naboru do nowych roczników. Działalność Lidera niemal całkowicie podupadła. Dlatego informację o szykowanym remoncie środowisko przyjęło z radością.

Cieszymy się i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli wrócić do regularnych treningów i znów reprezentować Chełm na ogólnopolskiej arenie – mówi Mariusz Raćkowicz, trener klubu pływackiego Lider.
 

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka miastu udało się pozyskać najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A ostatnio kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej.

 

Miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane, które mają się rozpocząć jeszcze w tym roku – informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

 
W ratuszu podkreślają, że basen w SP 8 to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Chełmie z udziałem środków z budżetu państwa. Rządowe wsparcie miasto zyskało także na modernizację boiska przy ZSP nr 3 przy ul. Rejowieckiej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA