REKLAMA
,
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do końca marca przedszkola z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Czy nasze chełmskie przedszkola wezmą w nim udział?

Reklama

Przedszkola wyłonione w procesie rekrutacji będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów. W ramach edukacji bezpośredniej edukatorzy poprowadzą zajęcia, na których dzieci nauczą się, jak prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. W ramach edukacji pośredniej, nauczyciele będą brali udział w szkoleniach, na których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać prawidłowe nawyki zdrowotne u podopiecznych.

Przedszkola otrzymają też pakiety materiałów i pomocy dydaktycznych, które pomogą nauczycielom prowadzić zajęcia dla dzieci z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Są to m.in. scenariusze zajęć pokazujące, jak w formie zabawy zachęcać do dbania o czystość i zdrowie zębów, a także filmy edukacyjne o tym, jak prawidłowo myć zęby.

Na dzień dzisiejszy formularz zgłoszeniowy wypełniła Jadwiga Guzowska dyrektor Przedszkola nr.15  (H. Wieniawskiego 3) i teraz czeka na odpowiedź, choć jak sama twierdzi: Formularz wysłałam ale nie wiadomo czy weźmiemy udział w akcji. Zostałam poinformowana, że w pierwszej kolejności projekt realizowany będzie w przedszkolach z terenów wiejskich.

aqf_logo_nowe_ostNa szczęście mamy różne alternatywy. Dyrektor Przedszkola nr 12 (Powstańców Warszawy 6) Danuta Błażejczuk realizuje ogólnopolski program edukacji zdrowotnej przedszkolaków, Akademia Aquafresh. Pani dyrektor Danuta Błażejczuk wyjaśniła nam jak powyższy program jest realizowany: Odbyły się spotkania z dentystką, są prowadzone specjalne zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Dzieci dostają też próbki past przy okazji wizyt dentystów.

Oczywiście nie trzeba brać udziału w ogólnopolskich programach by nauczyć najmłodszych dbania o zęby. Ważne, że mamy w Chełmie przedszkola, które nie bagatelizują problemu i działają.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
REKLAMA