REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Do końca marca przedszkola z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w projekcie “Dzieciństwo bez próchnicy”. Czy nasze chełmskie przedszkola wezmą w nim udział?

Przedszkola wyłonione w procesie rekrutacji będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów. W ramach edukacji bezpośredniej edukatorzy poprowadzą zajęcia, na których dzieci nauczą się, jak prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. W ramach edukacji pośredniej, nauczyciele będą brali udział w szkoleniach, na których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać prawidłowe nawyki zdrowotne u podopiecznych.

Przedszkola otrzymają też pakiety materiałów i pomocy dydaktycznych, które pomogą nauczycielom prowadzić zajęcia dla dzieci z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Są to m.in. scenariusze zajęć pokazujące, jak w formie zabawy zachęcać do dbania o czystość i zdrowie zębów, a także filmy edukacyjne o tym, jak prawidłowo myć zęby.

Na dzień dzisiejszy formularz zgłoszeniowy wypełniła Jadwiga Guzowska dyrektor Przedszkola nr.15  (H. Wieniawskiego 3) i teraz czeka na odpowiedź, choć jak sama twierdzi: Formularz wysłałam ale nie wiadomo czy weźmiemy udział w akcji. Zostałam poinformowana, że w pierwszej kolejności projekt realizowany będzie w przedszkolach z terenów wiejskich.

aqf_logo_nowe_ostNa szczęście mamy różne alternatywy. Dyrektor Przedszkola nr 12 (Powstańców Warszawy 6) Danuta Błażejczuk realizuje ogólnopolski program edukacji zdrowotnej przedszkolaków, Akademia Aquafresh. Pani dyrektor Danuta Błażejczuk wyjaśniła nam jak powyższy program jest realizowany: Odbyły się spotkania z dentystką, są prowadzone specjalne zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Dzieci dostają też próbki past przy okazji wizyt dentystów.

Oczywiście nie trzeba brać udziału w ogólnopolskich programach by nauczyć najmłodszych dbania o zęby. Ważne, że mamy w Chełmie przedszkola, które nie bagatelizują problemu i działają.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Polecam do poczytania – https://implantis.com.pl/metody-leczenia-w-stomatologii/
  Na wszystko istnieje metoda, tylko trzeba sprawdzić dany przypadek i ocenić skalę problemu. To standardowe działanie. Przecież nie ma tak, że w każdym przypadku podejmowane jest takie samo leczenie, ale też obecnie są rozwiązania i warunki do tego, aby poradzić sobie z każdym problemem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *