REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dzięki nowym przepisom, skrócisz studia o połowę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracujesz zawodowo i nie masz czasu na studiowanie? Dzięki pracy zawodowej, nowe przepisy o szkolnictwie wyższym pozwolą ci na skrócenie studiów nawet o połowę.

Reklama

Wprowadzenie nowych zasad umożliwia nowelizacja ustawy. Przepisy prawo o szkolnictwie wyższym pozwalają na zdobywanie punktów ECTS, potrzebnych do zaliczenia studiów, na podstawie osiągnięć zawodowych. Punkty te określają nakład pracy studenta, jaki jest potrzebny do osiągnięcia założonych w programie efektów kształcenia z zakresu wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Ich głównym celem jest podniesienie prestiżu europejskich uczelni poprzez przyjęcie stopni i tytułów akademickich porównywalnych względem uczelni amerykańskich.

Profil praktyczny studiów ukierunkowany jest na zdobywanie umiejętności uzyskiwanych na zajęciach warsztatowych, prowadzonych również poza uczelnią.

W praktyce oznacza to, że jeżeli kandydat na studia licencjackie wykaże, że posiada z danej dziedziny doświadczenie zawodowe, będzie mógł być zwolniony z części przedmiotów. Spowoduje to skrócenie okresu studiów z 6 semestrów do maksymalnie 3.

Trwają prace nad projektem profilu praktycznego. Niewątpliwie będzie on miał ogromne znaczenie dla osób, które rozwijały się zawodowo, osiągnęły sukcesy na tym polu, a przez to nie zdążyły czy nie miały czasu, by ukończyć naukę – informuje pracownik PWSZ Chełm. Chcemy wspierać osoby, które dzięki doświadczeniu zawodowemu są ekspertami w swojej dziedzinie – dodaje.

Zmiany podobają się także samym studentom, a wielu z nich wskazuje, że dzięki nowym zasadom, uda im się zaoszczędzić sporo czasu. – Dzięki temu, że pracuję w jednej z redakcji sportowych, część materiału z zajęć praktycznych jest mi doskonale znana. Czasami mam wrażenie, że mógłbym wykorzystać te godziny o wiele lepiej – mówi nam chełmianin Tomek, student dziennikarstwa na jednej warszawskiej uczelni.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama