REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dzień atrakcji z NGO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po co są organizacje pozarządowe i co oferują mieszkańcom? Będzie można przekonać się w sobotę 27 maja o godz. 13 w parku miejskim przy ul. Lubelskiej/Armii Krajowej podczas  Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych.

Reklama

Do udziału w spotkaniu zgłosiło się dwadzieścia stowarzyszeń. Będą przy tej okazji  chwalić się swoją działalnością i osiągnięciami. Stowarzyszenia będą miały swoje stoiska, a większość zaprezentuje się również na scenie. Specjalna komisja wybierze najciekawsze stoisko i najatrakcyjniejszą prezentację, a zwycięskie stowarzyszenia otrzymają nagrody.

Organizacje pozarządowe (ang. non-government organization, popularny skrót NGO) to organizacje działające na rzecz wybranego celu i nie dla osiągnięcia zysku. Bywają nazywane trzecim sektorem (obok administracji publicznej i przedsiębiorców). Przy realizacji wielu celów skutecznie zastępują państwo, bywają przy tym szybsze i bardziej skuteczne.

Chełmskiej imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych, impreza dla zwierząt, pokazy sportowe, samochodowy rajd pań oraz wielkie grillowanie odbywające się w ramach studenckich Niedźwienaliów. Organizacje przygotują też konkursy dla publiczności.

Warto tam być! – zachęca Grzegorz Gorczyca ze Stowarzyszenia WeRwA – organizator spotkania. Chełmski Dzień NGO finansuje Miasto Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama