REKLAMA
,
Dzień atrakcji z NGO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po co są organizacje pozarządowe i co oferują mieszkańcom? Będzie można przekonać się w sobotę 27 maja o godz. 13 w parku miejskim przy ul. Lubelskiej/Armii Krajowej podczas  Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych.

Reklama

Do udziału w spotkaniu zgłosiło się dwadzieścia stowarzyszeń. Będą przy tej okazji  chwalić się swoją działalnością i osiągnięciami. Stowarzyszenia będą miały swoje stoiska, a większość zaprezentuje się również na scenie. Specjalna komisja wybierze najciekawsze stoisko i najatrakcyjniejszą prezentację, a zwycięskie stowarzyszenia otrzymają nagrody.

Organizacje pozarządowe (ang. non-government organization, popularny skrót NGO) to organizacje działające na rzecz wybranego celu i nie dla osiągnięcia zysku. Bywają nazywane trzecim sektorem (obok administracji publicznej i przedsiębiorców). Przy realizacji wielu celów skutecznie zastępują państwo, bywają przy tym szybsze i bardziej skuteczne.

Chełmskiej imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych, impreza dla zwierząt, pokazy sportowe, samochodowy rajd pań oraz wielkie grillowanie odbywające się w ramach studenckich Niedźwienaliów. Organizacje przygotują też konkursy dla publiczności.

Warto tam być! – zachęca Grzegorz Gorczyca ze Stowarzyszenia WeRwA – organizator spotkania. Chełmski Dzień NGO finansuje Miasto Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA