REKLAMA
,
Dzień i noc w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa dni w muzeum? Zapowiada się atrakcyjnie, a to w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Nocą Muzeów. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Chełmskiej 17 i 18 maja.

Reklama

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza na imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów 17 maja i XIII Nocy Muzeów w Chełmie 18 maja.
Wszystkie propozycje są za darmo!

Świętowanie w chełmskim muzeum rozpocznie się już o godz. 11.00, w piątek, 17 maja. Najpierw w budynku przy Lubelskiej 55 ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Laureaci otrzymają nagrody.
Spotkaniu towarzyszyć będą występy dzieci. Program artystyczny pokażą przedszkolaki z PM nr 8 w Chełmie, a potem zobaczymy inscenizację „W cieniu legendy o dębie Bolko” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Jagoda Barczyńska na godz. 13.00 przygotowała wykład poświęcony chełmskim zbiorom sztuki współczesnej.

Sobota, 18 maja, to Noc Muzeów

Wszystkie wystawy prezentowane obecnie w chełmskim muzeum będzie można podziwiać za darmo. Na zwiedzanie placówka zaprasza już od godz. 18.00 do północy. Otwarte drzwi zwiedzający zastaną w obiektach muzeum:

– przy ul. św. Mikołaja 4, gdzie prezentowana jest sztuka sakralna;
– przy Lubelskiej 56 a, gdzie jest okazja przyjrzenia się tradycyjnej kulturze regionu chełmskiego;
– przy Lubelskiej 57/Podwalnej, gdzie polecamy wystawę „Chełmscy Żydzi” oraz ekspozycję przyrodniczą; tutaj o godz. 19.00 dr Ignacy Kitowski wygłosi wykład o tym, jak żyje się gawronom w okolicach Chełma;
– przy Lubelskiej 55 – mamy do obejrzenia trzy wystawy – sztuki barokowej, sztuki XX wieku i prac plastycznych pochodzącego z Chełma Simona Mondzaina.

Jeżeli dobrze zaplanujemy spacer, poszczególne wystawy będzie można zwiedzać z przewodnikiem (szczegóły poniżej). Samotne zwiedzanie lub w towarzystwie znajomych, też ma swój urok.

Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA