REKLAMA
,
Dzień Naleśnika przed monitorem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nauka w szkole nadal odbywa się zdalnie, ale Dzień Naleśnika musiał być! E-Pancake Day w tym roku w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie świętowano w sieci.

Reklama

Angielskim odpowiednikiem Tłustego Czwartku jest Pancake Day czyli Dzień Naleśnika. W krajach anglosaskich obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. Tradycyjnie w tym dniu organizowane są biegi z patelniami, których zwyczaj wywodzi się z angielskiego hrabstwa Buckinghamshire.

Wzorem angielskiej tradycji, już po raz trzeci, w ZSGiH w Chełmie zorganizowano „E-Pancake Day – Dzień Naleśnika”. W latach poprzednich to był bardzo wesoły dzień w szkole. Uczniowie podzieleni na drużyny smażyli pyszne naleśniki, uczestniczyli w biegu z przeszkodami z patelnią z naleśnikiem, żonglowali naleśnikiem na patelni i popisywali się wiedzą o kulturze brytyjskiej.

W tym roku zmagania z naleśnikami miały inną formę. Zadaniem uczniów było przygotowanie potrawy z naleśników i zrobienie  zdjęcia. Fotografie zamieszczono na Facebooku szkoły i tam odbyło się głosowanie w formie „polubień”. Smak i zapach naleśników można było sobie zatem tylko wyobrazić. Ale walka o zwycięstwo i tak okazała się bardzo emocjonująca.

O oto trzy zwycięskie dania:
I miejsce Anna Wawrzyk – 412 polubień (zdjęcie powyżej)
II miejsce Karolina Malinowska – 405 polubień 
III miejsce Weronika Czerniakowska – 216 polubień

W związku z pandemią naleśnikowe pyszności uczniowie wykonali samodzielnie w domu oraz w szkole w trakcie zajęć praktycznych pod czujnym okiem Iwony Prończuk.

II miejsce

III miejsce

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA