REKLAMA
,
Dzień Naleśnika u Gastronomów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były biegi z patelniami i konkurs na najsmaczniejsze naleśniki. Dzień Naleśnika odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.

Reklama

Angielskim odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Pancake Day – Dzień Naleśnika, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. Wzorem angielskiej tradycji, 25 lutego uczniowie i nauczyciele ZSGiH zorganizowali – drugi rok z rzędu – „Pancake Day – Dzień Naleśnika”.

Uczniowie mogli posmakować typowych angielskich naleśników przygotowanych przez swoich kolegów pracujących pod czujnym okiem Iwony Jarząbek- Starzyńskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody naleśnikowe, w których wystartowało 6 drużyn z różnych klas. Uczestnicy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach.

Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu najsmaczniejszych i najbardziej efektownych naleśników. Kolejnymi konkurencjami były: bieg z przeszkodami z patelnią z naleśnikiem, składanie naleśników na czas, żonglowanie naleśnikiem na patelni oraz rozwiązanie zadania z wiedzy o kulturze brytyjskiej.

Po bardzo emocjonującej walce wyłoniono zwycięskie drużyny. I miejsce zajęła drużyna chłopców z klasy 3at w składzie Michał Sobiecki, Karol Wojtyła, Kacper Mazurkiewicz, miejsce II zajęły Maria Radomska, Amelia Gawron, Julia Grądkowska z klasy 1bzp, a miejsce III drużyna z klasy 1atp w składzie Miłosz Kozak, Grażyna Łubkowska, Karolina Piątek.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Specjalne nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundował jeden z jurorów – Jacek Kozak.

Gratulujemy pomysłu i świetnej organizacji!

 

Napisz komentarz
 • Przypominam jeszcze jedno,że rejon obecnego pogranicza to kraina pierogów.Czekam na święto pierogów.Mam pewien projekt w tym temacie.Zobaczymy czy mi się uda.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA