REKLAMA
,
Dzień z notariuszem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to hasła. 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę, 28 listopada, notariusze  nieodpłatnie udzielają informacji prawnych.

Reklama

Na jaki temat można porozmawiać z notariuszem? Na każdy związany z czynnościami dokonywanymi w kancelarii. M.in. bezpiecznych sposobów dysponowania życiowym dorobkiem, uregulowania stosunków majątkowych w małżeństwie czy procedur związanych z dziedziczeniem. Notariusze będą nieodpłatnie informować również o możliwych konsekwencjach podejmowanych decyzji. Podpowiedzą, jak zabezpieczyć swoje interesy przy dokonywaniu takich czynności jak np. umowy pożyczki.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników 11. edycji DON-u organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z dotychczasowej formuły bezpośrednich spotkań. W tym roku – tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada, w godzinach 10-16 – informację prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów:

  • Telefonicznie – w czasie indywidualnych rozmów; notariusze Izby Lubelskiej dyżurować będą pod numerami telefonów: 81 532 80 46, 81 532 44 20 i 81 534 21 65,
  • Na Facebooku – uczestnicząc w czacie oraz transmisji na żywo
  • Mailowo – przesyłając pytania

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem. Tradycyjnie jednak będzie można porozmawiać z notariuszami na każdy temat związany z dokonywanymi przez nich czynnościami. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki nowej formule DON-u i przy wykorzystaniu różnych narzędzi komunikacji, jeszcze więcej zainteresowanych skorzysta tego dnia z możliwości zasięgnięcia informacji prawnej u rejenta.

Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami. Tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców. Np. zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego.
Mało kto wie, że wiele czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej (np. sprawy związane z dziedziczeniem czy umowy alimentacyjne), tym samym oszczędzając czas i pieniądze. Na wszystkie te tematy – na kilka różnych sposobów – będzie można porozmawiać z notariuszem już sobotę,  28 listopada.

11. edycja Dnia Otwartego Notariatu – 28 listopada 2020, godz. 10:00 – 16:00. Więcej informacji: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA