REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dzień Ziemi w Chełmie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
Chełm to nie popielniczka – pod takim hasłem odbywa się w tym roku akcja “Sprzątanie Świata” w naszym mieście i obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Sprawdź szczegóły!

Jak co roku mieszkańcy miasta, głównie uczniowie chełmskich szkół, biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Odbywa się dzisiaj, 21 kwietnia. Tego dnia samorząd zaprasza również na chełmski deptak (obok serca). Zaplanowano tu Eko-piknik, podczas którego szykuje się quiz z nagrodami. Zapraszamy na ul. Lwowską, godz. 12:00-14:00.
Wyjątkowo w tym roku pragniemy zwrócić uwagę na wszechobecne niedopałki z papierosów. Zachęcamy, żeby wyznaczona grupa uczestników skupiła się również na zbieraniu niedopałków, a w miejscach, w których leżały narysowały kółko kredą  – czytamy na stronie Miasto Chełm.
Akcja ma na celu uzmysłowienie, jak dużo niedopałków wyrzucają mieszkańcy na chodniki i ulice. Odpadki te szkodzą środowisku naturalnemu, ale i estetyce przestrzeni publicznej. Być może skłoni ona niektórych do prawidłowego unieszkodliwiania niedopałków poprzez wyrzucanie ich do śmietniczek lub do pojemników na odpady zmieszane.

Przy okazji organizatorzy proszą o przesłanie zdjęć z akcji sprzątania i “kredy wstydu” na adres e-mail: gok@umchelm.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*